Šátky na hlavu – klasika, nebo revoluce?

Šátky na hlavu – klasika, nebo revoluce?

28. května 2010, Šátky na hlavu, šátky, jaro/léto 2010, módní doplňky jaro 2010

Sponzorované odkazy

Šátky na hlavu, tento vysoce módní doplněk, se na výsluní drží již od nepaměti. Ve většině arabských zemích, je pro ženu šátek součástí každodenního outfitu. V evropských státech jsou ženy s jejich nošením zdrženlivější, přeci jen není zahalování povinné. Avšak šátky posledních pár sezón zaznamenaly opravdový boom. S předzvěstí léta tedy vysvitla i otázka, co se hodí k dámským plavkám lépe, než rozevlátý šátek, který umocní ženskost a přidá na sexappelu. Ve svých Spring/Summer 2010 kolekcích tento nenahraditelný doplněk použili i velikáni jako Hermes či Oscar de la Renta.

Pokud nepatříte mezi ty odvážnější a bojíte se zahalit do divokých hippie vzoru, je tu řešení i pro zralejší dámy. Existuje mnoho elegantních způsobů, jak nosit šátek. Určitě si nejedna z vás vybaví tu nezapomenutelnou scénu, kdy Bridget Jones jede se svým vysněným nadřízeným Danilem Cleverem na odpočinkový víkend k jezeru. Bridget tento výlet pojme opravdu stylově a do Danielova kabrioletu nasedne s půvabně uvázaným šátkem, příjezd už bohužel tak stylový není. Vaše modely budou jistě úspěšnější, pokud se inspirujete například zde:

V minulosti byl šátek doplňkem oděvu, 21.století dalo prostor pro to, aby oděv směl být doplňkem šátku. Pokud nadále nejste přesvětšeny o jeho módnosti, bezpochyby vás ujistí fotografie velkých hollywoodských hvězd, které nad tímto doplňkem, rozhodně nezaváhaly. Lady Gaga, současná megastar a vzor pro mnoho mladých lidí, se s úměním nosit šátek poprala skvěle a nejen ona. Při pohledu na módní stálice jako jsou například Victoria Beckham, Katie Holmes či Givenchyho vzor-Audrey Hepburn, dozajista ztratíte veškeré pochybnosti.

Přežitek, že jen babičky se schovávají pod šátky, by měla nahradit ženská kreativita a odvaha. A navíc, jak se říká „Ženy budou na hlavách nosit klidně i rohy, jen jedna musí začít.“ Můžete to být, třeba i vy.

Zdroje: http://www.living-the-vogue.com http://www.coveryourhair.com http://www.nowmagazine.co.uk

Autorem článku je Martina J.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu