Dotknout se šátkového nebe / Šátky Hermès

Dotknout se šátkového nebe / Šátky Hermès

12. května 2010, Hermes, šátky, šátky Hermes, šátky, módní doplňky

Sponzorované odkazy

Jak už to tak v životě bývá, vždy se najde někdo, kdo vyčnívá z davu. Svou výjimečností se zaryje do podvědomí nejednoho z nás. Jinak tomu není ani u šátků francouzské značky Hermès. Jsou naprostým favoritem mezi módními doplňky a jednou se zajisté dostanou do síně slávy v „šátkovém nebi“. Pro každého módního nadšence jsou jakousi ikonou dokonalého šátku.

šátcích značky Hermès se skrývá nápad, decentní ale přesto originální motivy, precizní zpracování a jednoznačná kombinovatelnost téměř s čímkoli.

Stejně jako každá světoznámá luxusní značka si i Hermès zachovává celé roky svou typickou tvář. Motivy jezdectví nechybí v žádné kolekci.

Letem Hermes světem

Společnost Hermès vznikla v roce 1837 a specializovala se především na kožené zboží. Konkrétně především na jezdecké zboží. Hlavními produkty byly rukavice, pásky a oblečení sportovnějšího rázu. Dnes se Hermès věnuje celé škále doplňků i oblečení. Oblíbené jsou především tašky, kabelky a šátky.

Na to, že se společnost primárně na šátky nespecializovala, si získaly nevídanou oblibu. Vyráběny jsou převážně z hedvábí. Šály jsou tvořeny v kombinaci s kašmírem nebo jsou ze 100% bavlny.

Věčná otázka – Jak je nosit?

Předmětem diskusních fór bývají často témata: Jak správně nosit šátek Hermès? Kvalita a luxus by měl být dobře vidět a hlavně by měl být správně prezentován. Francouzsky váží šátky velmi rafinovaně. Nejsou nápadné, ale přitom jsou stále dostatečně výrazné, abychom je nepřehlédli.

Typicky francouzské je vázání na kabelku, na něž si stále nemůžeme u nás zvyknout. Nejedná se pouze o ozdobu. Šátek je uvázán zcela účelně. Pokud se trochu ochladí, Francouzska si jej okamžitě uváže na krk. Oblíbeným se stalo také vázání šátku na místo pásku nebo dokonce nad úroveň pasu. Z delších šálů lze utvořit perfektní top na horké letní dny.

Ve víru tance života

Hermès nabízí šátky zejména s motivemu jezdectví. Není divu, tyto motivy byly jedním z prvků, jež šátky proslavily. Moderní doba přináší ovšem i moderního tvůrčího ducha. V kolekci pro rok 2010 nalezneme dokonce pohádkové motivy.

šátky Hermès můžete protančit jeden večer a nebo celý život. Obecně je známo, že šátky Hermès( ostatně i kabelky) jsou láskou na první pohled a náš zájem si udrží po zbytek našeho života.

Zdroj: www.hermes.fr

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu