Absolutní kvalita / Absolut vodka

Absolutní kvalita / Absolut vodka

24. srpna 2008, Absolut, Absolut vodka, nápoje, absolut.com, absolut bar, Absolut vodka hruška, Absolut vodka malina

Absolut vodka patří mezi nejkvalitnější a nejlepší vodky na světě. Vyrábí ji skupina V&S Group ve švédském městě Åhus v oblasti Scania Švédská značka Absolut je třetí největší značka vyrábějící alkoholické nápoje na světě, první dvě místa patří Bacardi a Smirnoff.

Absolut vodka byla poprvé vyrobena v roce 1879 zásluhou podnikatele Larse Olssona Smitha. Dnes se tato vodka vyrábí jen na jednom místě na světě. Výroba probíhá kontinuální destilací vysoce kvalitní ozimé pšenice, poté je produkt podroben čtyřfázovému filtračnímu procesu, který mu zajišťuje kvalitu jednoho z nejčistších destilátů na světě. Na konec se plní do originálních, specifických lahví.

Typická láhev, z roku 1985 od Keitha Haringa s přímým popisem na skle lahve místo viněty, byla světovou originalitou. Na unikátním a čistém tvaru lahve byly postaveny i slavné reklamy pro tento nápoj. V roce 1979 se Absolut vodka předstvila se svou tiskovou kampaní a dnes se stala ikonou produktoveho designu i tiskové reklamy. Reklamní kampaň probíhá od roku 1979, obsahuje zhruba 1500 originálních reklam a stále přibývají další. Nápady jsou již přes dvacet pět let dílem kreativců z agentury TBWA. Absolut v posledním roce ale pozměnila hlavní myšlenku reklamy a hlavní motiv lahve ustoupil do pozadí a vznikají reklamy na téma Absolut World.

Absolut vodka je vyráběna i s různými příchutěmi. Například Absolut PEPPAR (chuť Paprička jalapeňo), Absolut CITRON (citronová příchuť), Absolut VANILIA (Vanilková příchuť), Absolut RASPBERRI (Malinová příchuť), Absolut PEARS (Hrušková příchuť) a další. Vznikají i unikátní limitované edice, které jsou jedinečné svými originálním obaly Absolut lahve. Tyto limitované edice jsou dnes velmi populární a vznikají tak krásná designová díla. Novinkou je Absolut COLORS, které byla vyrobena k příležitosti třicátého výročí světového hnutí homosexuálů a je charakterizovaná duhovou vlajkou.

Tip na koktejl: Absolut Cosmopolitan

4cl citrónové vodky
4cl Cointreau
střik limetkové šťávy
2cl brusinkové šťávy
Všechny suroviny protřepeme s drceným ledem v šejkru. Nápoj nalijeme do koktejlové sklenice a ozdobíme limetkou.

Zdroj: www.cs.wikipedia.org, www.drinks24.cz, www.absolut.com

Autorem článku je Lucie Z.. Článek najdete v kategorii nápoje a drinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu