Svatební košile – vyberte si správně!

Svatební košile – vyberte si správně!

1. června 2010, Svatba, Svatební košile, Pánská košile, Kravata, Manžetové knoflíčky, Motýlek

Sponzorované odkazy

Svatba, velkolepá událost, pro každou ženu jsou právě její svatební šaty těmi nejdůležitějšími šatami v jejím životě. Dámy, které běžně zas tak moc neřeší, co si obléknou na sebe, se v tento den mění v puntičkářky, posedlé každým detailem. Je to totiž jejich velký den! O svatebních šatech už byly napsány tisíce článků, proto bych se dnes chtěla v tomto článku zabývat oděvem malinko odlišným a přece velice důležitým, jakými jsou svatební košile.

Jak jsem již uvedla, bez pochyby každá dáma, chce ve svůj svatební den vypadat skvostně. Může tak ale vypadat, pokud si její drahý nastávající oblékne nevzhlednou, obyčejnou a nudnou košili? Pro naprosto dokonalý efekt, je třeba se soustředit nejen na sebe, ale i na své partnery. Pánský svatební oblek neposkytuje tolik volnosti a prostoru pro kreativitu, do jisté míry, je to tak dobře. Pokud ale chcete popustit uzdu své fantazii, a přesto se chcete vyhnout módním extrémům, co je jednodušší, než zakoupit klasický oblek a doplnit je právě o zajímavou a originální košili.

Tipy a triky:

Když už se rozodnete pro bílou klasiku, buďte opatrní, není bílá jako bílá. Pokud ženichova košile má našedlý odstín a nevěsta má lehce krémově bílé šaty, je z toho ihned módní faux-pas. Nejen, že obě bílé barvy budou na svatebních fotkách ostře kontrastovat, ale ještě ke všemu nevěsta bude vypadat lehce špinavě. A co dál? Nesmíme opomenout kytici, největší doplněk nevěsty. Pokud má muž barevnou košili, doporučuji, aby barva košile ladila s barvou nevěstiny kytice. Manžetové knoflíčky, malý, leč důležitý detail. Knoflíčky by měly ladit s partnerčinými šperky, alespoň pokud má nevěsta stříbrné šperky, bylo by vhodné, volit i stříbrné knoflíčky a naopak.

Jaké máme vlastně typy košil a límečků? Klasický, stoják, frankovka, rozhalenka a mnohé další. Pokud se v typech košil neorientujete, nabízím jednoduchý návod:

Přestože dnešní doba je poměrně uvolněná a nakloněná vzorovým i barevným extrémům, já jsem zastánce bílé klasiky. Bílá barva byla v minulosti vyhrazena právě šlechtě, jako známka čistoty. Menší svatební ochutnávka:

Pokud se ale přesto rozhodnete svého drahého nastávajícího nazdobit, vzory volte střídmě. Inspirujte se například zde:

Pokud už jste si vybrali vhodný typ košile, je třeba je doplnit i o vázanku, motýlka, nebo nepříliš obvyklou, leč zajímavou, kravatovou šálu. Inspirovat se můžete například zde:

Teď už zbývá jen popřát hodně štěstí, aby ten váš velký den, vyšel podle vašich představ!

Autorem článku je Martina J.. Článek najdete v kategorii pánské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu