Fashion Tips: Turecké kalhoty jsou letos konečně v kurzu!

Fashion Tips: Turecké kalhoty jsou letos konečně v kurzu!

18. května 2010, harémové kalhoty, turecké kalhoty, hammer pants, trendy jaro 2010, trendy léto 2010, móda 2010

Sponzorované odkazy

První desetiletí jednadvacátého století už asi není dobou, kdy by se vymýšlely zbrusu nové a neokoukané módní prvky, které by způsobily revoluci, tak jako tomu bylo ve století minulém, kdy se móda opravdu vyvíjela a stále přinášela něco nového. Dnes se móda už vlastně skoro jen recykluje a módní návrháři se s respektem ke svým předchůdcům rádi nechají inspirovat minulostí. V posledních dvou letech jste jistě zaznamenali velké ovlivnění lety 80., tedy zvýrazněná ramena, úzké džíny, uniformní styl apod. Do módy osmdesátek také patřily tzv. Hammer pants, jejichž popularita vzrostla právě díky zpěvákovi a rapperovi MC Hammerovi a jeho nezapomunetelnému hitu U Can't Touch This odtud tedy název. Dnes už MC Hammer není tak v módě, a tudíž mají tyto kalhoty hned několikero přívlastků jako například harémové, turecké, v anglickém názvosloví jsou to pak také balloon pants nebo dokonce parachute pants. Ať už se však jmenují jakkoliv, faktem je, že tento oprášený módní trend musel dlouho čekat, než se jím znovu zaplnily ulice a nutno říci, že u nás na to stále čeká.

Ano, jako by se ho ženy, zvláště pak ty české, které jsou přeci jen trochu konzervativnější, obávaly. Trochu mi to připomíná situaci s legínami nebo overaly, na ty si také netroufne každá, možná pro obavy z toho, že si to mohou dovolit jen vysoké a super štíhlé ženy. Pravda je však taková, že když objevíte správný materiál, můžete si harémové nebo chcete-li turecké kalhoty dovolit taky. Většinou je také problém v tom, že jsme si již zvykly na zcela jinou siluetu, a to na tu, kterou nám vytvářejí skinny džíny, ale věřte, že harémové kalhoty z jemnějších materiálů jako jemná bavlna nebo satén budou vašemu tělu lichotit a trochu změny nikdy neškodí.

Návrháři nám je předhazují už od roku 2008, kdy se turecké kalhoty objevily v kolekci podzim/zima od Balmaina a Yves Saint Laurent*a a poté také v jarních kolekcích *Alexandera McQueen*a nebo *Chloe, zdá se však, že pořádně připraveny jsme na ně až nyní, kdy je můžeme najít i v kolekcích trendových značek.

Jak je nosit turecké kalhoty?

Jak vidíte, vybrala jsem pro vás velice různorodé modely tureckých kalhot od černých elegantních až po barevné, vzorované s folklorními motivy, od bavlněných přes hedvábné až k denimovým. Při vytváření svého outfitu mějte na paměti, že turecké kalhoty jsou již dosti výrazným prvkem a tedy je ho netřeba doplňovat rafinovanějšími topy. Jednobarevné tílko či tričko budou bohatě stačit. Pokud jste menšího vzrůstu volte k harémovým kalhotám raději páskové sandálky na podpatku, nebo můžete zkusit i gladiátorky nebo žabky, abyste docílily trochu etno looku.

Takže dámy, už jste změnily názor a půjdete do tureckých kalhot?

Zdroj: www.shopstyle.com, www.nymag.com/fashion

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu