Kšiltovky opět v kurzu! Ed Hardy, Nike, Vans nebo adidas?

Kšiltovky opět v kurzu! Ed Hardy, Nike, Vans nebo adidas?

25. května 2010, Kšiltovky, Nike, Adidas, Ed Hardy, Vans, Sailor Jerry, Christian Audigier, kšiltovky s rovným kšiltem, Paul Van Doren, kšilt

Sponzorované odkazy

Nejen sluneční brýle a plavky jsou typickými módními doplňky pro teplé a slunečné dny. Jsou to také kšiltovky, které nás mohou ochránit před ostrými a silnými slunečními paprsky. I když jsou to sportovnější modely módních doplňků, věřím, že je někde v šupleti mají ukryté i elegantní dámy a pracovití byznysmeni. I když si většina z nás pod pojmem kšiltovka představí jakýsi jeden typ klasické kšiltovky, víme, že tomu už tak dávno není. V nabídce nejrůznějších módních značek, nutno podotknout nejen sportovních, najdeme nejrůznější modely, střihy, odlišné použití látek, odlišný tvar kšiltu a nejrůznější barvené či vzorované kousky. V dnešním článku se zaměříme tedy právě na kšiltovky, a podíváme se na jejich výběr podle známých a populárních značek Ed Hardy, Vans, Nike a adidas.


Kšiltovky Ed Hardy

Populární značka Ed Hardy je oblíbená zejména mezi mladšími generacemi. I když si možná myslíte, že se tato značka objevila na trhu poměrně nedávno, opak je pravdou. O historii značky Ed Hardy jsme si již článek přinesli, nešli jsme v něm ale až k jejím samotným pramenům. Značka Ed Hardy má totiž své kořeny již v roce 1911, a to díky námořníku Sailor Jerry. Ten byl známý díky vlastní receptuře kořeněného rumu a tetování, díky němuž byl považován za umělce velikána.
Inspiraci hledal tento námořník v mysticismu dálného východu. V roce 1929 začal dokonce v Japonsku umění tetování studovat a v roce 1933 si otevřel své první tetovací studio v Honolulu. Své umění rád dál předával a právě mezi jedním z těch, kterým svůj um předal, byl Ed Hardy. Právě** Ed Hardy** byl pak (spolu s Mikem Malonem) ten, kterému Sailor Jerry na sklonku života odkázal své designy. Don Ed Hardy pak v jeho umění pokračuje a dále ho rozvíjí. Byl to pak Christian Audigier, který od Dona Ed Hardyho přebírá motivy a používá je na modelech svých oblečení.
Právě motivy jsou jedním z nejvýraznějších znaků značky Ed Hardy, barevné lebky, pestré podněty a ležérně napsaný název značky Ed Hardy. Jsou pestré, zadní část kšiltovky je většinou provedená ze síťkovaného materiálu a rozpoznáte je hned na první pohled. Mezi kšiltovkami si vyberou jak kluci, tak holky. Nejen díky barvě, nejen díky nejrůznějším použitým vzorům, ale hlavně díky jediněčně neopakovatelné­mu stylu!


Kšiltovky Nike

Značku Nike není třeba představovat. Spolu se značkou Adidas, na kterou se dostane za chvilku, patří mezi tradiční sportovní značky. Ani jejich výběr kšiltovek není malý. Pro lepší představu jsem vám rozdělila jejich výběr kšiltovek do tří kategorií podle barev.
Začneme klasickou černou. Mnoho z modelů je opatřena oranžovým motivem, který na podkladové černé podstatně vynikne. Najdeme zde i modely kšiltovek s rovným kšiltem, tak jak někteří z nás v oblibě nosí v kombinaci s volnými jeansy a níže položeným rozkrokem.

Ani barevné modely Nike se nenacházejí v pozadí stylových kousků. Kšiltovky jsou výrazně sportovnější a převládají mezi nimi červené a modré barevné provedení. Nelze si ale nevšimnout streetovou kšiltovku v tyrkysové barvě s výraznou červeně vystínovanou přední částí.


Bílá, barva sněhu i oblíbená barva léta. Ani tato barva nechybí ve výběru z modelů kšiltovek Nike. I zde najdete různé styly a barevné vzory.


Kšiltovky Vans

Pestrý výběr kšiltovek nabízí i značka Vans. Tato společnost byla založena v roce 1966. První obchod otevírá Paul Van Doren a jeho tři partneři první v americké Kalifornii. Mezi skatery se společnost Vans stala poměrně rychle oblíbenou, a tak může značka zkvétat. Ani tuto společnost neminula finanční krize a v roce 1983 hlásí bankrot. Soudy ale schválí reorganizaci společnosti za podmínky, že se Paul Van Doren vrátí do funkce výkonného ředitele značky. O tři roky později společnost splácí veškerý svůj dluh. V roce 1988 ale původní majitelé společnost prodávají skupině investorů McCown DeLeeuw Co, společnost expanduje, zkvétá a roste.

Pro mužské pokolení nabízí Vans podstatně více modelů „skejťáckých“ kšiltovek než pro jejich drahé polovičky. Mezi kšiltovkami **najdete jednobarevné, kostičkované, proužkované a i když i v jejich kolekci najdete plno pestrých modelů, na značku **Ed Hardy to, co se týče pestrobarevnosti, prostě nemá. Což ale někomu na druhou stranu může vyhovovat více.


Pro holky bohužel mi toho internetová stránka Vans moc neukázala. Tři modely Vans streetových kšiltovek s maličko zaobleným kšiltem v různých barvách. Zachránit by nás ale teoreticky mohl současné době populární Boy style. Od ukradených košil a pánských kšand tak svému příteli můžete zkusit ukrást (pokud máte podobný rozměr hlavy) i Vans kšiltovku.


Kšiltovky adidas

Tímto se dostáváme do závěru a již k výše uvedené sportovní značce adidas. Kšiltovky adidas jsou (stejně jako předešlě kšiltovky) vyrobeny z příjemných a lehkých materiálů, tak abyste se v nich cítili pohodlně a nepotila se vám hlava. Mezi modely najdete speciální limitované kolekce vyrobené za účelem nejrůznějších sportovních událostí, jako MS FIFA World Cup South Africa 2010. Nechybí ani kšiltovka adidas Baby, již název napovídá, že se jedná o dětský model. Ten je pak opatřen i látkou na pokrytí krku. Dětem v ní bude určitě příjemně i díky skvělému materiálu. Ve slevě najdete i dvě poslední kšiltovky v černé a červené barvě vytvořené k UEFA EURO 2008.


„Zdroj“: www.adidas.cz, www.edhardy.cz/lifestyle/, http://edhardyshop.com/, http://www.e-vans.cz/…ns-historie/, www.vans.euwww.nike.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu