Objevte kouzlo kolekce Dior Jaro/Léto 2010!

Objevte kouzlo kolekce Dior Jaro/Léto 2010!

30. května 2010, John Galliano, Dior Jaro/Léto 2010, Dior Cruise Jaro/Léto 2010, Dior

Sponzorované odkazy

Siréna, brzdy auta, náraz, spěšné kroky, trhané oddechování, zvuk telefonu, střelba, ženský křik a stín muže se zbraní. První, co se mi při zhlédnutí úvodu velké přehlídky Dior Spring/Summer 2010 Ready-To-Wear vybavilo, bylo Chicago ve 20. letech minulého století a nebyla jsem až tak daleko od pravdy.

Na mole se objevila krásná žena, nikoli vyzáblá průhledně papírová kostřička, ale ženská postava se šťavnatě rudými rty a účesem, který by mohla závidět i Rita Hayworthová. Kráska na sobě měla půvabný krátký metalický stříbrný kabátek, sandály doplněné o velice módní ponožky a přesně v tuto chvíli jsem si byla naprosto jistá, že umělec umělců John Galliano uchvátil.

S prvními modely každý divák musel nutně pochopit, že John Galliano vsadil na pravou, hrdou, nefalšovanou ryzí ženskost 40. let, která jeho modelům dělala čest, byla to velice příjemná změna. V kolekci jsme se mohli setkat jak s tlumenými, popelavými, vzdušnými barvami, tak s vysoce metalickými látkami. Materiálem použitým na modely se opravdu okatě šetřilo, sukýnky byly velice kraťoučké. Stejně tak, jako ve velké většině jarně-letních kolekcí ostatních návrhářů, ani v této se nevyhnuli řasení a bylo to dobře!

A co že byla ta pověstná třešnička na dortu? Nikoho by krátké sukýnky doplněné o různé kabátky nijak nešokovaly, kdyby sukýnky nebyly negližé. Ano, čtete dobře a nejen sukýnky podlehly tomuto velice ženskému laškovnému stylu, byly to i kraťasy, overaly a šaty. Při sledování této přehlídky jsem ucítila ten závan opravdového povýšení. Spodní prádlo bylo povýšeno na kousek k „veřejnému nošení“**. U jednotlivých modelů se prolínala sexualita, ženskost, hravost, křehkost, vzdušnost a nevázanost.

Jak jsem již v úvodu řekla, John Galliano uchvátil. Popravdě, dá se říci, že mně osobně téměř vzal dech, při každém dalším modelu, který měl přijít, jsem nedočkavě seděla a očekáváním nedýchala. Nevím, jak vy milé dámy, ale po tomto srdečním zásahu jsem příjemně poblouzněna. Pokud chcete alespoň letmo přivonět k této dech beroucí kolekci, můžete zde:

Doufám, že tyto skvosty z dílny Johna Galliana ve vás zanechaly stejně hluboký a příjemný dojem jako ve mně samotné. Pokud pro vás fotografie nejsou dostačující důkaz tohoto překrásného umění a chcete se i vy na chvíli přenést přímo do děje této velkolepé show, nabízím zde záznam:

Kolekce spring/summer samozřejmě není jediná, kterou můžeme nyní obdivovat, neboť Galliano odhalil už i Cruise kolekci. Dior Cruise 2010, je přehlídkou, z které na vás dýchne elegance 50. let. Inspirace Mitzah Bricard (tanečnice, kurtizána), je zde citelná již od počátku, neboť její láska k turbanům a perlám je zde vepsána právě rukou skvělého Johna Galliana. Sám Christian Dior ve své autobiografii o Mitzah řekl:„Bircard je jedna z těch, stále více vzácných, pro které je elegance jediným důvodem jejich bytí.“

John Galliano

Zdroj: http://www.vogue.co.uk/

Autorem článku je Martina J.. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu