Sarah Burton převezme žezlo po Alexanderu McQueenovi

Sarah Burton převezme žezlo po Alexanderu McQueenovi

6. června 2010, Alexander McQueen, Sarah Burton, Jean Paul Gaultier, Hermes

Sponzorované odkazy

Když jsem se konečně po dlouhé době dostala ke psaní svého oblíbeného okénka do světa high fashion, chvilku jsem měla dilema, čemu nebo spíše komu v něm dám přednost. Minulý týden se totiž mluvilo o dvou velkých jménech světové módy, a to konkrétně o Alexanderovi McQueenovi a Jean PaulGaultie­rovi.

Nakonec dávám přednost Alexanderovi McQueenovi, který pro mě představoval nejnadanějšího a nejoriginálnějšího módního designéra posledních let a jeho smrt mě velice šokovala a myslím, že pro módní svět to stále je nesmírná ztráta. Nicméně, abych Gaultierovi nekřivdila a neubírala na důležitosti, jen krátce zmíním, že důvodem k probírání jeho jména v posledních dnech, byl jeho odchod z postu kreativního ředitele francouzského módního domu Hermès. Po sedmi úspěšných letech tak ukončuje spolupráci s tímto věhlasným módním domem, aby se mohl lépe věnovat svým vlastním projektům. Poslední kolekcí Hermès, pod kterou bude Gaultier podepsán, bude tudíž kolekce Jaro 2011, která se objeví na podzimních fashion weeku. Jeho nástupcem se pravděpodobně stane nynější kreativní ředitel značky Lacoste Christophe Lemaire.

Ale zpátky k McQueenovi. Jak jistě víte, tento velice nadaný návrhář nás opustil v únoru tohoto roku a kromě zármutku a lítostí nad touto ztrátou se ve spojitosti s jeho jménem a jeho značkou spekulovalo o tom, kdo a jestli ho vůbec někdo nahradí. Gucci Group, která vlastní značku Alexander McQueen však dala jasně najevo, že v kolekcích hodlá pokračovat s novým kreativním ředitelem. Po dlouhých čtyřech měsících přichází zpráva, že novou kreativní ředitelkou labelu Alexander McQueen bude Sarah Burton, žena, která s McQueenem spolupracovala dlouhých 16 let jako asistenka a byla to také ona, kdo dokončoval poslední McQueenovu práci – skvostnou kolekci, jež byla uvedena na soukromé přehlídce v Paříži v rámci jarního fashion weeku.

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu