Gant - kombinace americké ležérnosti a evropské elegance

Gant - kombinace americké ležérnosti a evropské elegance

16. června 2010, Bernard Gant, Společnost Gant, Pyramid, námořnický styl, Gant Rugger, Gant Homme, modely oblečení pro děti, sluneční a dioptrické brýle, hodinky, obuv Gant, trička Gant

Sponzorované odkazy

Bernard Gant přišel do Ameriky jako všichni ostatní za velkým snem a slibnou budoucností. Psal se rok 1914, když emigroval ze své rodné Ukrajiny. Bernard Gant skončil nakonec na Manhattanu v New Yorku, přesně tam, kde jeho veliký americký sen mohl nabrat na otáčkách.

Jeho první práce bylo přišívání límečků v manufaktuře. Ve stejné manufaktuře pracovala i jeho nastávající žena, specialistka na knoflíky. O několik let později se vzali.

Bernard Gant započal svůj Gant byznys společně se svou sestřenicí v roce 1941, v New Heaven v Connecticutu. Jeho společnost vyráběla trička na subdodavatelské bázi. Docela se mu dařilo a své produkty, trička, dodával do privátních společností, jako Brooks Brothers, Mannhatan shirts či J. Press. Kvalita byla garantovaná diskrétním „G“, které bylo všité v rohu každého trička. Pravdou je, že mnoho zákazníků, si tričko koupilo ne kvůli značce butiku, kde se tričko prodávalo, ale právě kvůli značce „G“ – tedy Gant.

Bernard Gant prodával trička, která nosili lidé, kteří se oblékali spíše neformálně. Být slušně a společensky oblečen bez toho aby lidé museli nosit extra formální modely oblečení, to bylo ideou Bernarda Ganta. Nacházíme se v období, kdy se pomalu začala formovat myšlenka na založení své vlastní značky.

Společnost Gant byla oficiálně založena roku 1949. Prvním zákazníkem byl butik Paul Stewart na Madison Street v New Yorku. Strategie, nyní už společnosti Gant, byla jednoduchá. Prodávat své produkty budou pouze těm nejlepším butikům ve městě a raději si na jejich nabídky počkají, než aby prodávali výrobky jinde. Ale pravdou je, že dlouho čekat nemuseli.

Po jednom roce se trička Gant prodávali po celých spojených státech amerických. Svou společnost Gant podporoval rozsáhlými reklamami v časopisech, zvláště v intelektuálním New Yorker.

Rodina Gant prodala svůj byznys v roce 1967. Tím ale historie značky nekončí, nýbrž začíná. Do hry vstupuje švédská společnost Pyramid, která nejdříve mohla vyrábět a uvést na trh značku Gant mimo hranice USA a která v roce 1999 Gant nakonec koupila. Tímto se ze značky Gant stává oficiálně mezinárodní společnost.

Dnes je společnost Gant považována za evropsko-americkou společnost, jímž v podstatě byla odjakživa. Společnost Gant je spojením americké ležérnosti a evropské elegance.


Co nám společnost gant nabízí? Vystihla to již věta o americké ležérnosti a evropské eleganci. Pokud hledáte něco, co je vysloveně sexy, v Gantu to nehledejte. Společnosti Gant se jedná hlavně o pohodlnost, upravenost, neformální a přitom vybrané a apartní modely oblečení. Zdá se, že společnost Gant docela dost vsadila na modrou barvu. A udělala dobře. Tento rok je totiž léto ve znamení námořnického stylu, ke kterému má Gant docela blízko. Společnost Gant nám tak prezentuje jednoduché věci, které jsou vhodné k mnoha příležitostem.


Elegantnější jsou pak šaty Gant barevnějších odstínů, které mají ale opět jednoduchý střih. Dlouho u nich však nezůstaneme a opět se vrháme do moře, zpět k námořnickým modelům, tentokrát proužkům.


Gant Rugger je součástí kolekcí společnosti Gant. Modely oblečení Gant Rugger jsou určeny pro muže mladší i střední generace. Skutečně zde najdeme všelijaké kousky, od svetrů, sak, přes džíny až po košile a kožené bundy. Vše ušito podle posledních módních střihů a trendů; vše pro opravdu sebevědomé muže, kteří chtějí sebevědomě i vypadat.


Společnost Gant však nešetří ani na dětech a do svých kolekcí starostlivě vkládá i modely oblečení pro děti. Pokud tedy pro své milé děti chcete kvalitní značkové dětské oblečení, společnost Gant vám bude zajisté velkou nápomocí.


Pokud si kromě šatníku chcete vyzdobit produkty společností Gant i byt, žádný problém. Gant Homme nabízí doplňky pro vás byt i zahradu v podobě produktů, které nejen dobře vypadají, ale především se můžete spolehnout na jejich kvalitní zpracování.


A tímto se dostáváme k módním doplňkům, které v tomto případě nebudou zdobit vás byt, nýbrž vaše nožky a oči. Obuv Gant je pro tuto sezónu skutečně velice pestrá. A vládnou jí sportovně-elegantní mokasínky, jak pro muže, tak pro ženy. Se společností Gant dále můžete ozdobit a zároveň ochránit vaše oči, a to jak s modely slunečních, tak dioptrických brýlí.


Posledním módním doplňkem a zároveň zcela posledním kouskem společnosti Gant, který si dneska ukážeme, jsou hodinky pro muže i ženy. Jejich čisté linie, kvalitní materiály a dokonalé zpracování osloví nejednoho milovníka takového neodmyslitelného a důležitého módního doplňku, jako jsou hodinky.


„Zdroj“: www.gant.com, www.wikipedia.org

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu