Čas na jedinečnou DNA / Romain Jerome

Čas na jedinečnou DNA / Romain Jerome

15. června 2010, DNA, Romain Jerome, koncepcí DNA, Titanic – DNA, Moon Dust – DNA, Eyjafjallajokull – DNA, luxusní hodinky

Sponzorované odkazy

Romain Jerome uchvacuje společnost svoji jedinečnou koncepcí DNA, která má velmi jednoduchou, ale také velmi účinnou strategii. Jde v ní o to, vzbudit zájem a přiblížit lidem výjimečné historické události, které společnost v průběhu novodobých dějin ovlivnily. Luxusní kolekce hodinek s vlastní DNA jsou zároveň poctou lidským dovednostem, pokroku moderní doby a v neposlední řadě přírodě samé.

První kolekce nese název Titanic – DNA a je vzpomínkou na snad nejslavnější loď, která kdy na moře vyplula a na osudy lidí, kteří na ní zahynuli. Kolekce je limitovaná na 2012 kusů. Číslo symbolizuje stoleté výročí této námořní katastrofy. Samotné hodinky jsou vyrobeny ze směsi oceli potopeného vraku lodi a také z loděnice, v níž byl tento legendární stroj vyroben. Vzhled hodinek odkazuje i v nejmenších detailech k lodi. Ciferník s postraním vroubkováním připomíná kormidlo a ručičky mají tvar lodní kotvy.

Druhá kolekce Moon Dust – DNA je inspirována vesmírným programem a velkým krůčkem malého člověka na Měsíc. Lunární číselník v sobě nese první vzorek horniny z Měsíce, který posádka Apolla 11 roku 1969 odebrala. Ciferník vypadá jako měsíční povrch plný tajemných kráterů. Ocelové a titanové části hodinek jsou odlity z kusů Apolla 11 a ruské rakety Sojuz. Mají na sobě speciální rez, která je zakonzervována tak, aby se nošením nezničila. Pásek hodinek je ušit ze skafandrů, které na sobě měli astronauti při vstupu na Měsíc.

Třetí kolekce Eyjafjallajokull – DNA je čerstvou novinkou a odkazuje na nedávné chrlení lávy na Islandu a následné poletování sopečného prachu nad celou Evropou. Hodinky svým vzhledem evokují atmosféru, která kolem sopky panovala. Mají ocelově černý design s rudými žílami připomínajícími lávu a skutečným sopečným prachem v ciferníku. Pásek je vyroben z kvalitní krokodýlí kůže.

Fotografie byly použity z press sekce webu www.romainjerome.ch.

Autorem článku je Lenka F.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu