Módní rebelie Philippa Pleina / Profil návrháře

Módní rebelie Philippa Pleina / Profil návrháře

19. června 2010, Philipp Plein, Philipp Plein Company, Misha Burton

Sponzorované odkazy

Philipp Plein má všechny vlastnosti skvělého návrháře. Je mladý, odvážný, originální a všestranný. Jeho kolekce jsou námětem dlouhých debat a nakonec každý musí ocenit jejich vášeň pro rebelství. Oblíbili si je i hvězdy jako Pussycat Dolls, David a Victoria Beckham, kterým je Phillipova originalita šita přímo na míru.

Philipp Plein se narodil v německém Mnichově. Vystudoval práva v Erlangenu. Suchý svět právních kanceláří, kde se to jen hemží pevně danými zákony a paragrafy, ho ale moc nebavil, a proto se rozhodl vydat na kreativnější a mnohem zábavnější cestu. V roce 1998 založil ve svém rodném městě vlastní stejnojmennou návrhářskou společnost Philipp Plein Company. Ze začátku navrhoval jen drobné předměty pro své okolí. S chutí ale roste hlad, a tak na sebe nedala dlouho čekat první větší kolekce designového nábytku. V roce 2004 začal i s módou a o čtyři roky později s doplňky a šperky.

Dnes je značka Philipp Plein uznávaná ve všech oblastech módy a designu. Butiky jsou rozesety po celém světě a najdeme v nich mistrovské kousky ze všech kategorií, kterými se Philipp zabývá, ať už jde o domácí a zahradní nábytek, svítidla, luxusní příslušenství pro čtyřnohé mazlíčky, šperky a kolekce exkluzivního oblečení. Inspiraci čerpá hlavně z Rock'n'Rollu a street trendů, občas je vidět i záblesk hippie éry květinových dětí.

Dvakrát ročně Philipp představuje své nové kolekce společně i s doplňky na přehlídkových molech. Obecně platí, že modely jsou odvážné a stejně tak odvážní by měli být ti, kteří je chtějí nosit. Barevně jsou Philippovy kolekce velmi pestré. Philippovou specialitou je důraz na detail a kontrast témat. To je skvěle vidět na jeho špercích, které mají dvě stránky: světlou plnou květin a tmavou odkazující na hamletovské motivy. Dětská móda je v mnohém podobná s modely kolekcí pro dospělé. Děti v oblečení od Philippa nejsou jen roztomilí andílci, ale naopak jsou stejně drsnými osobnostmi, jako jejich maminka nebo tatínek. Mají stejné právo na to být oblečené jako drsní rockeři nebo punkové hvězdy. Ve světě Philippa Pleina platí, cokoliv chtějí a cokoliv se jim líbí, i když to není zrovna podle šablony aktuálních dětských trendů.

Tváří letošní masivní kampaně, která opět demonstruje nadčasovost a krásu Rock ´n` Rollu se stala známá mladá herečka Misha Barton. Místo pro nafocení této kampaně nemohlo být lépe zvoleno, stalo se jím legendární sídlo multi milionáře Jamese Goldsteina postavené v šedesátých letech uprostřed Holywood Hills. Misha dostala tvář Rock ‚n‘ Rollové Divy ve stylu Bridgitte Bardot s pořádnou hřívou a černými očními linkami.

www.philipp-plein.com

Autorem článku je Lenka F.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu