S malým kufrem jako velká dáma aneb co si sbalit na dovolenou?

S malým kufrem jako velká dáma aneb co si sbalit na dovolenou?

29. června 2010, Cestování, kufry, jak se sbalit na dovolenou, balení, dovolená, dovolená 2010

Sponzorované odkazy

Milé dámy, jelikož nastává doba dovolených, rozhodla jsem se pro vás napsat menší návod k tomu, jak zabalit vše potřebné a přitom nebýt podezřívána, že se chystáte emigrovat. Dozajista Vás potěší, že sama autorka je právě v zápalu balení a zve vás do svého kufříkového království. Pokud se budete řídit bod za bodem mými radami, jistě neuděláte chybu.

Uvědomte si, kam pojedete, jakou náladu ve vás toto místo evokuje a co tam budete dělat. Většina žen při balení podceňuje náladu, pak se ale snadno stane, že přijedete na dovolenou a najednou se necítíte dobře ve vašem oblíbeném oblečení. Problém je v tom, že každé místo ve vás navozuje jisté pocity, které se projeví i ve vašem módním vyjadřování. Věřte, že pokud pojedete do Paříže, tak si místo neužijete v krátkých riflových šortkách stejně, jako když budeme mít na sobě šaty à la rozevlátá antická bohyně.

Sjednoťte styl. Pokud jste stejní chameleoni jako já, doporučuji určit si jedno, maximálně dvě témata pro svůj dovolenkový šatník. Lépe se vám budou kombinovat jednotlivé kousky. Pokud se rozhodnete pro hippie styl, zapomeňte na jehly, tyhle botky stejně neunosíte! Za předpokladu, že se cítíte lépe v elegantněji laděných outfitech, můžete rovnou zapomenout na křiklavě kytičkové růžové žabky. Dál než z botníku do kufru se nedostanou.

A když už máte styl, je čas na jednotlivé oufity! Já osobně praktikuji heslo „co týden (7 dní) to 4–5 úplných outfitů“. Stanou se základem a jistotou. Na postel si vyskládejte každý outfit, se vším co k němu patří. Když už budete hotova, vyberte libovolný počet doplňků, které mohou těchto 4–5 outfitů pozměnit. Budete každý den jiná a nepovezete sebou zbytečné věci, které stejně nepoužijete. Sama autorka tak ušetřila zhruba polovinu místa v kufru, takže tato rada je naprosto ověřená!

Pokud už máte sbalené vše potřebné oblečení, i konkrétní doplňky, dovoluji si přidat radu. Kabelky i boty si rozdělte zhruba tak, aby jedny boty a jedna taška byly v teplém odstínu (ideálně hnědé a béžové odstíny) a druhé v chladném odstínu (černé až šedé). Tyto dvě dvojkombinace vám zaručí, že budete moci nosit zlaté i stříbrné doplňky.

Doufám milé dámy, že můj návod vás dostatečně zaujal a inspiroval. Přece jenom, nakolik může být elegantní žena, která za sebou doslova táhne 30kg kufr, byť je to kufr na kolečkách? Tedy za předpokladu, že nemá osobního nosiče!

Foto: iStockPhoto / ThinkStock

Autorem článku je Martina J.. Článek najdete v kategorii cestování a gastronomie.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu