Dlouhé šaty budou pro léto 2010 to pravé!

Dlouhé šaty budou pro léto 2010 to pravé!

4. července 2010, Dlouhé šaty, léto 2010, Mango, Next, Topshop, Victoria´s Secret, šaty 2010, letní šaty 2010, šaty léto 2010, trendy léto 2010

Sponzorované odkazy

Šaty jsou od dávné historie typickým ošacením, nejen však pro ženy. Od pradávna určovaly šaty statusy občanů. Záleželo na tom, jak byly zdobené, nabírané, či z jakého materiálu byly vyrobeny. Dnes se však budeme bavit pouze o modelech šatů dámských a současných. Je pravda, že s postupující dobou se délky dámských šatů začaly zkracovat.
My se ale v dnešním článku nepodíváme na historicky novější kratší střih šatů, ale zůstaneme u délky po zem. Ano, dnešní článek bude věnován dlouhým šatům, které budou zejména toto léto opravdu trendy. Pojďme se tedy podívat, jaké budou moderní střihy či vzory u jednotlivě uvedených značek. Vypravíme se do online butiků známých a oblíbených společností Mango, Next, Topshop a Victoria´s Secret a nezapomeneme si ukázat také současné, světu vládnoucí luxusní střihy dlouhých šatů přímo až z catwalku.


Mango

Věhlasná a celosvětově populární společnost Mango si pro nás na léto 2010 připravila opravdu pestrou nabídku modelů dlouhých šatů. Všechny jsou okouzlující, ale každý kousek i tak vyzařuje svou vlastní osobitost. První sérii dlouhých šatů bych přiřkla označení „romantický look“. Tyto romantické dlouhé šaty Mango se vyznačují lehkými a světlými tóny barev. Jejich vzory jsou sice výrazné, ale dokonale splývají s charakterem šatů, a tak nepřitahují takovou pozornost, jako ji přitahuje onen celkový něžný vzhled. Sukně šatů se pozvolna rozšiřují, některé více, jiné méně. Rozdílný je i jejich vršek. Najdeme zde šaty bez ramínek, s úzkými, ale i širokými ramínky.


Druhou skupinu dlouhých šatů společnosti Mango tvoří již na první pohled o něco výraznější šaty. Pestré vzory v podobě květin, divoké barvy a svérázný vzhled. Pro ty, které touží být vidět v davu, by tyto dlouhé šaty mohly bát ideálním letním modýlkem. V tomto případě šatů Mango zde najdeme i zavazování za krk a volně krátké rukávky. Všimnout si můžete i odlišných výstřihů. Pestrost je ale to, co dělá šaty opravdu osobitými módními kousky.


Next

O něco barevněji a vzorovaně pestřejší nabídku dlouhých šatů svým zákazníkům však možná přichystala společnost Next. I ta mezi své vzory na šatech zařadila motivy květin, pro toto léto zdá se nejoblíbenější a jeden z nejpoužívanějších motivů nejrůznějších módních značek po celém světě. Nechyběly ale ani téměř až dětské motivy a model šatů s batikovaným potiskem.


Co jsme si ale v tomto článku ještě z výběru dlouhých šatů nepředstavily, jsou módní dlouhé šaty v jedné barvě, bez vzorů. A ani na to módní společnost Next nezapomněla. Pestré barvy však ani tentokrát, nepočítaje bílou barvu, nevymizely. Červená, zelená a modrá barva se bude v létě hodit k vašim opáleným tělům, uvítají je ale i ty z vás, které možnost opalovat se neměly. Tyto univerzální barvy sluší totiž snědší i méně snědší pokožce. Bílou barvu bych však doporučila snědším typům.


Topshop

Ani butiky Topshop nezaostávají za módními trendy a i ony si pro své zákaznice připravily bohatou nabídku ¨dlouhých šatů. Musí se uznat, že je trochu odlišná od předchozích značek Mango a Next. Samy o sobě mi modely přijdou o něco přirozenější, ale přesto extravagantnější. Zejména poslední model bílých šatů s anglickým nápisem o lásce. Modely dlouhých šatů Topshop se drží zemitých barev a vyzařují komfortem.


Victoria´s Secret

Samozřejmě nesmíme zapomenout na stálici módních značek, společnost Victoria´s Se­cret. I ta nevynechala ve svém výběru pro letní sezónu 2010 modely dlouhých šatů. Najdeme v ní vzorované i jednobarevné šaty nejrůznějších stylů, doplněné o kouzelné a trendy módní doplňky.


Výběr z dlouhých šatů od společností Mango, Next, Topshop a Victoria´s Secret máme zasebou. Jaké modely dlouhých šatů byly však k vidění na světových módních přehlídkách? Podívejte se sami.


„Zdroj“: www.mangoshop.com, www.victoriassecet.com, www.next.co.uk, www.topshop.comwww.nymag.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu