Dámské letní tuniky poletí i v létě 2010

Dámské letní tuniky poletí i v létě 2010

22. června 2010, tunika, letní tunika, bonprix, in-oblečení, oblečení na léto, tuniky, dámské tuniky, tuniky léto 2010, moda léto 2010, trendy léto 2010

Sponzorované odkazy

Když řešíme oblečení na dovolenou, nebo chceme v šatníku pěkný univerzální kousek, anebo jen zakrýt přebytečná kila, často vyhledáváme v obchodech vršek, který nazýváme tunika.

Obliba tuniky ji vynesla na stálé místo mezi prodejními regály. Každou sezonu lze zakoupit tento originální vršek v různém stylu. Kde se vzala a jaký byl její primární účel?

Tunika – starověká římská košile

Tunika se nosila ve starověku jako svrchní oděv. Nosili ji muži i ženy bez ohledu na společenské postavení. Tehdy šlo v podstatě o košili, převážně s krátkým rukávem. Byly vlněné a lněné. Bohatí lidé si mohli dovolit tuniky hedvábné.

Jednalo se o dva kusy látky, sepnuté na ramenou sponami. Brzy se však začaly sešívat a v pasu ovazovat provazem nebo opaskem. Tuniky byly ve starověku také barevné a výrazně vyšívané.

Dnes se stala tunika výsadou žen. Občas v ní lze vidět muže, který preferuje alternativní životní styl nebo vyznává východní náboženství.

Nebojme se exotiky a orientu, v létě pofrčí

Letošní sezóně vévodí výrazné barvy, střihy i motivy. Takové jsou přesně tuniky léta 2010. Mezi nejoblíbenější střihy patří delší rozevláté tuniky s polo dlouhými rukávy nebo s výraznými cípatými rukávy. Nosí se na kalhoty i samostatně, ovázané páskem i bez něho.

In v tunikách od in-oblečení

Internetový obchod www.in-obleceni.cz také nabízí pestrobarevné tuniky vhodné do teplých letních dnů i se zajímavými detaily jako jsou třeba motiv pavího oka, výrazné výstřihy nebo rukávy lemované krajkou.

Dále zde objevíte tuniky z pleteniny, která se rychlým tempem vrací do módy. Tyto tuniky nejsou tak výrazné a tak je díky jejich decentnosti unosíte celoročně.

Romantika u moře v tunikách od Bonprix

Internetový ochod Bonprix zase nabízí klasicky ženské romantické tuniky vhodné na dovolenou u moře. Kombinují se dobře s pásky a s výraznými šperky.

Zdroj: www.in-obleceni.cz, www.bonprix.cz , www.net-a-porter.com

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu