Jaké sluneční brýle jsou letos in? Relax, Oakley či Ray Ban?

Jaké sluneční brýle jsou letos in? Relax, Oakley či Ray Ban?

21. června 2010, sluneční brýle, Relax, Ray-Ban, Oakley, sluneční brýle 2010, dámské sluneční brýle, pánské sluneční brýle

Sponzorované odkazy

Sluneční brýle jsou základním módním doplňkem nejen v letním ročním období, jak se téměř všichni domnívají, ale po celý rok. Slunce nám svou sílu totiž umí dokázat v kteroukoliv roční dobu. Proto bychom měli zainvestovat nejméně do jednoho kvalitního modelu slunečních brýlí, které nám budou jednak slušet a jednak nám budou před ostrými slunečními paprsky chránit zrak.
Dnes jsem si tak pro vás tedy připravila přehled z nabídky tří kvalitních a světoznámých značek slunečních brýlí, mezi něž jsem zařadila Relax, Oakley a Ray-Ban. Řekneme si stručně něco o historii těchto značek a pak se dostaneme k samotným modelům, které si pro nás tyto společnosti pro tuto sezónu přichystali.


Ray-Ban

Společnost Ray-Ban byla založena v roce 1937 americkou společností Bausch & Lomb, kteří si vzali na starost výrobu slunečních brýlí pro americké letce.
Sluneční brýle Ray-Ban jsou považovány za jedny z nejkvalitnějších modelů na celém světě. Ray-Ban představuje svým zákazníkům několik kolekcí svých slunečních brýlí, jako jsou „Families, Icons, Active lifestyle Fast and furious, Tech a Craft.
Kolekce slunečních brýlí jsou určeny pro všechny věkové kategorie, od nejmladších po nejstarší. Proto se liší i jednotlivé designy modelů. Některé jsou konzervativní, jiné zase futuristické v několika barvách a různých vzorech. Kvalitně zpracovány jsou i rámečky slunečních brýlí. Ty jsou vyrobeny například z uhlíkových vláken, ale i z dalších kvalitních materiálů.
Čočky některých slunečních brýlí jsou polarizovány, což znamená, že eliminují prudké světlo ze zrcadlících se povrchů, což je pro oči velice příjemné. Tyto čočky jsou také oblíbené z důvodu, že jsou odolné proti poškrábání a zároveň poskytují 100% ochranu před slunečním škodlivým UV zářením.
Čočky označené G-15 jsou zase efektivní, co se týče namáhání oči a šilhavosti.
Čočky s označením B-15 blokují z velké části průchod modrého světla. Někteří je tak doporučují zejména řidičům nebo sportovcům.
Technologie označená symbolicky – chameleon-technologie – dovoluje čočce brýlí zbarvit se podle množství slunečního záření. U společnosti Ray-Ban si opravdu vybere i ten nejvybíravější zákazník, které chce pro své oči a zrak jen to nejlepší.


Oakley

Další společností, která se může pyšnit kvalitním výběrem slunečních brýlí, je společnost Oakley. Značka Oakley byla založena Jamesem Jannardem v roce 1975. Ten svou firmu začal rozjíždět v garáži, s počátečním kapitálem 300 amerických dolarů. Název společnosti – Oakley – pochází od jména Jamesova psa, který se Oakley jmenoval. James se již od svého začátku snažil vyrábět ochranné brýle z kvalitního materiálu, který by něco vydržel. A to se mu i povedlo.
Sluneční brýle Oakley s oblibou nosí významní světoví sportovci, kteří od modelů vyžadují tu největší spolehlivost, kvalitu a komfortnost.
Spíše pro zajímavost bychom si mohli říct, že sluneční brýle Oakley se objevily i v populárních snímcích, jako byl seriál X-Men, Mission: Impossible 2, Spider-Man a další. Většinou se tedy jednalo o filmy akční.
sluneční brýle této značky se dostaly do americké armády, kde je americké vojenské osazenstvo s oblibou používá. Pořídit si je však ve specializovaných prodejnách můžete i vy. Ať už jste žena nebo muž.


Relax

V pořadí třetí společností nabízející kvalitní sluneční brýle je společnost Relax. Již třináctým rokem patří sluneční brýle Relax k nejprodávanějším slunečním brýlím. Relax produtky, včetně slunečních brýlí, poskytují 100% ochranu a kvalitu. U modelů slunečních brýlí Relax můžete najít informaci o kategorii slunečního filtru. Jedná se vlastně o stupeň propustnosti světla čočky u daného modelu slunečních brýlí. Tato kategorie má celkem 5 stupňů (0 – 4). Čím je stupeň vyšší, tím je čočka tmavší a tím méně světla sluneční brýle propouští.


Všechny sluneční brýle značky Relax jsou vyrobeny s UV filtrem, a tak zebezpečují ochranu proti všem typům slunečního záření – A, B i C.
Zároveň jsou vyráběny tak, aby oslovily co nejširší spektrum zákazníků. Ženy, muže, všechny věkové kategorie, aktivní sportovce i ty, kteří od slunečních brýlí požadují kvalitu a stylovost.


„Zdroj“: www.en-de.oakley.com, www.ray-ban.com, www.relaxworld.euwww.wikipedia.org

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii sluneční brýle.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu