Dámské lodičky 2010: černé nebo bílé?

Dámské lodičky 2010: černé nebo bílé?

8. července 2010, černé lodičky, bílé lodičky, Reno, Baťa, lodičky, dámské boty léto 2010, boty 2010, letní boty, letní obuv

Sponzorované odkazy

Pokud se vás někdo zeptá, jaké barvy patří mezi módní a klasické stálice mezi barvami, jsem si téměř jista, že nevynecháte barvu černou ani bílou. A pokud se vás někdo zeptá, jaké modely společenské obuvi jen tak nezmizí z vašeho dámského botníku, asi byste zapřemýšleli nad lodičkami. My tyto dvě kategorie dnes spojíme v jeden článek a podíváme se za stylovými a pořád moderními lodičkami černé a v bílé. Řekneme si například, jaké modely jsou k sehnání téměř po celé roční období, jaké jsou snadněji dostupné a nezapomeneme se podívat ani na modely černých či bílých lodiček v nabídce třech společností, které jsou zákaznicím dostupné i na trhu u nás v České republice. Mezi níže vyjmenované společnosti budou patřit tradiční výrobce české obuvi Baťa a dvě německé společnosti s obuví Deichmann a Reno. A tak již nezahálejme a pojďme se již s chutí vrhnout na modely černých a bílých lodiček zmíněných společností.


Baťa

Začneme českou společností Baťa. Ta nám nabízí opravdu široký výběr černých lodiček. Najdeme zde opravdu téměř jakýkoliv styl. Opravdu formální lodičky, které mají spíše nižší a širší podpatek a spíše nevýraznou špičku, tak aby obuv vypadala co nejprofesionálněji a zároveň byla opravdu pohodlná. Pokud potřebujete lodičky, ve kterých budete na nohou celý den, doporučuji právě tento typ lodiček, ve kterých vás nebudou nohy po celém dni bolet. Pokud preferujete nízký podpatek, ale nemusíte na nohou stát celý den, klidně si pořiďte lodičky s užším podpatkem. Lodička s užším podpatkem nezaručuje sice až takovou stabilitu boty a nohy v ní, ale pokud s nimi nepotřebujete běhat či stát na místě celý den, určitě to vaše nožka vydrží. Baťa však nezapomíná ani na ty z nás, které mají rády, když mají přehled, respektive pro ty, které se potrpí na podpatky vysoké. I ty nejsou výběrem společnosti Baťa omezeny, a snadno si zde také vyberou. Samozřejmě pak také záleží na tom, zda máte radši vykrojenou špičku, vykrojené části bot, nebo naopak plné lodičky.


Oproti tomu je nabídka modelů bílých lodiček u společnosti Baťa vskutku o podstatně menší. I z této nabídky si lze ale vybrat. Dámy tu najdou jak lodičky na nízkém, tak i na vysokém podpatku, moderní dírkované a vzdušné lodičky na léto, ale i lodičky s širším či úzkým podpatkem a ani zde u Bati nechybí lodičky s vykrojenou špičkou. Výběr lodiček bílé barvy je nižší zřejmě oprávněně. Černá barva se na rozdíl od bílé hodí téměř ke všemu. Bílé lodičky se ale hodí jen k určitým outfitům. Proto je asi nejlepší mít v botníku na výběr oba páry lodiček, jak barvy bílé, tak barvy černé.


Deichmann

I s německou společností Deichmann začneme s výběrem lodiček černé barvy. I značka Deichmann svým zákaznicím představuje široký výběr různých druhů lodiček. Rozsáhlou část však tvoří lodičky plné, stejně i ty se špičkou otevřenou. I podpatek je u většiny modelů prakticky nižší, i když samozřejmě ani zde nechybí nabídka podpatků vysokých. Všimnout si na lodičkách můžete také lesklého materiálu, který je letošní rok módním hitem, nejen co se týče obuvi. Na lodičkách nechybí ani nejrůznější ozdoby jako jsou cvočky, spony či mašličky.


Stejně jako u společnosti Baťa i Deichmann dává přednost černé barvě, a tudíž nabídka bílých lodiček je poněkud omezena. Deichmann nám tedy předabuje lodičky s otevřenou i zavřenou s kulatou i špičatou špičkou, přezkou, lodičky ozdobené mašličkou i dalšími jinými detaily, lodičky nízké i vysoké. Na tom, jaké si vyberete vy, záleží na vaší představě.


Reno

Lodičky naleznete i u společnosti Reno, která taktéž nabízí obuv pro celou rodinu. Při průzkumu modelů jsem však na rozdíl od předchozích dvou společností narazila na jednu skutečnost. Na jejich internetových stránkách, kde si můžete prohlédnout nabídku obuvi i vy, jsem našla pouze lodičky v černé barvě. Lodičky mají plnou špičku a jsou spíše formálnějšího rázu. Dva modely s opravdu vysokými podpatky však vynikají. Tyto dva stylové modely jsou in zejména nyní. Jejich mohutný předek a vysoký podpatek se objevuje velice často nejen v módních magazínech, ale také na celebritách.


Co se týče celkového hodnocení černých a bílých párů lodiček, úspěšnější nákup zaznamenáte skutečně s výběrem lodiček v černé barvě, které nikdy nezestárnou. Bílé lodičky však zaručeně také seženete. Určitě se vyplatí mít doma nejméně jeden pár z obou barev. Takové lodičky v klasických barvách se vám dříve nebo později budou zajisté hodit.

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii obuv.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu