Nejluxusnější a nejdražší hotely světa / Luxusní hotely

Nejluxusnější a nejdražší hotely světa / Luxusní hotely

28. srpna 2008, luxus, Burj Al Arab, First Class de Luxe, maximální luxus, Emirates Palace, Fairmont Hotel, Hotel Ritz v Tokiu, Plaza Hotel, Atlantis Hotel Bahamy, Regent Beverly Wilshire, Riverside, La Palaise, Andeľs Hotel

Sponzorované odkazy

Pohodlí, luxus a kvalita je v hoteliérství posuzována pomocí hvězdiček. Počet hvězdiček nám tak při výběru ubytování napoví, jak krásný pokoj nás v dané lokalitě čeká, takže pokud máte dostatek peněz, je možné prožít dovolenou opravdu pohádkově.

Hnízdem nejluxusnějších a nejdražších hotelů světa jsou Arabské Emiráty, kde takových skvostů nalezneme hned několik.

Luxusní hotely ve světe

Za nejluxusnější hotel na světě je považován hotel Burj Al Arab (Věž Arabů) ve Spojených Arabských Emirátech v Dubaji. Tento hotel je zapsaný v Guinessově knize rekordů a sám pro sebe si vytvořil vlastní kategorii – First Class De Luxe a je označován jako jediný hotel na světě se sedmi hvězdičkami. Hotel ve tvaru plachty o výšce 321 m je možné spatřit i z letadla a donedávna se pyšnil titulem „nejvyšší hotel světa“ (hotel Rotana Rose Tower s 333 metry). Hotel svým klientům nabízí 202 superluxusních apartmá s přepychovým výhledem na nejkrásnější pláž města, každé patro má svou recepci, ve osmadvacátém patře je heliport připomínající část kosmické lodi Enterprise ze seriálu Startrek. Samozřejmostí jsou pozlacená zábradlí, barevná fontána, obrovské vířivé vany, luxusní nábytek a nejmodernější vybavení. Jen pro zajímavost – ceny pokojů jsou od $1000/noc do $15000/noc, královské apartmá stojí $28000/noc.

Na stejné místo v žebříčku jako je Burj Al Arab bych umístila i Emirates Palace. Hotel se taktéž pyšní sedmi hvězdičkami, které naznačují maximální luxus. Stavba tohoto kilometr dlouhého objektu přišla na 44 mld. korun. Emirates Palace je skutečným palácem prolamujícím myslitelné hranice jedinečnosti. Na jednoho hosta je zde vyhraněno pět členů personálu připravených splnit hostovo každé přání. V Emirates Palace se nachází 302 pokojů třídy Luxury (čalounění je ze zlatého a krémového hedvábí, zvýrazněné medovým, dřevěným obložením a mramorovými podlahami s výhledem na pláž), 40 apartmánů Khaleej a 16 apartmánů Palace (obří plazmové obrazovky ve všech místnostech, stěny zdobené zlatem a stříbrem, svítidla posetá tisíci dokonale broušených křišťálů Swarovski a Daum, každá ze tří ložnic, v nejjemnějším saténu a hedvábí, má vlastní přeluxusní koupelnu s jacuzzi a dešťovou sprchou). Jedna noc v tomto skvostu Vás přijde na neuvěřitelných dvě stě tisíc korun.

Mezi další světové hotely patří Fairmont Hotel, Hotel Ritz v Tokiu, Plaza Hotel, Atlantis Hotel Bahamy, Regent Beverly Wilshire a jiné, ale i Praha má co nabídnout. Dva pětihvězdičkové hotely Riverside a Le Palaise a jeden čtyřhvězdičkový Andeľs Hotel se vměstnaly mezi padesátku nejluxusnějších podniků na světě. Dva z nich jsou dokonce v první desítce.

Nejdražší apartmá (ceny za nejdražší, prezidentské apartmá – přepočítané z eur na koruny)
Four Seasons, Veleslavínova 2a –140.000 Kč
Paříž, U Obecního domu 1 – 104.000 Kč
Intercontinental, nám. Curieových 43/5 – 98.000 Kč
Savoy, Keplerova 6 – 42.000 Kč
Corinthia Towers, Kongresová 1 – 42.000 Kč
Corinthia Panorama, Milevská 7 – 38.000 Kč
Carlo IV., Senovážné nám. 13 – 28.000 Kč
Radisson SAS Alcron, Štěpánská 40 – 26.000 Kč

Foto: iStockPhoto / Thinkstock

Autorem článku je Martina Š.. Článek najdete v kategorii cestování a gastronomie.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu