Elie Saab, to je sen nejen každé princezny / Profil návrháře

Elie Saab, to je sen nejen každé princezny / Profil návrháře

27. července 2010, Elie Saab, Elie Saab šaty, Halle Berry

Sponzorované odkazy

I přesto, že se narodil v zemi, kde se spojení muž a móda zrovna nenosí, dokázal zaujmout mezi stovkami návrhářů a jít si svoji cestou. Charismatický gentleman s tak trošku holčičím jménem Elie pochází z Libanonu. O tom, že je mužem na pravém místě, tedy na módním mole, přesvědčil už několik slavných tváří.

A právě jedna z nich se zasloužila o první vlnu zájmu o Elieho. Píše se rok 2003 a Halle Berry si právě vykračuje přebrat svoji zlatou sošku. Na sobě má elegantní, ale pěkně provokativní šaty právě od Elieho. Průsvitný korzet bez rukávů posetý květinami tak, aby nechal volnost fantazii, pozvolna přechází do splývavé rudé sukně. Halle Berry se rázem stává středobodem červeného koberce a nejen kvůli právě získanému Oskarovi.

Pro samotného Elieho Saaba to znamená jediné – začátek skvělé kariéry. Jeho cesta ke snu byla ale pěkně trnitá. Když si poprvé v Libanonu usmyslel, že chce být módním návrhářem, koukali na něho všichni skrz prsty a o možnosti studovat módu a módní trendy si mohl nechat jenom zdát. Nedal se ale odradit. Začal velmi skromně. Navrhoval šaty pro sebe a členy své rodiny. Poté se odvážil otevřít vlastní ateliér, ale ten musel několikrát kvůli občanské válce zavřít. Rozhodl se tedy expandovat do zahraničí a to se mu konečně vyplatilo. Po několika úspěšných přehlídkách ve Francii a Švýcarsku si ho organizátoři římského týdne módy Roma Alta Moda Week pozvali jako jednoho z návrhářů. Dostalo se mu tak obrovské výsady, protože se stal vůbec prvním zahraničním účastníkem. Po rozruchu kolem oskarové Halle Berry mu Francouzská federace módy ihned nabídla své členství a jen o měsíc později se Elie předvedl s novou kolekcí, o které se mluvilo ještě hodně dlouho poté.

Celkově je Elie Saab snem každé ženy, která si už jako malá holka hrála na princeznu. Není tedy ani divu, že mezi jeho zákaznice patří kromě filmových hvězd také příslušnice bohatých rodin. Mezi jeho obdivovatelky patří monacká princezna Stefani i jordánská královna Rania. Jeho orientální původ se v kolekcích mísí se západními trendy a šaty tak dostávají punc opravdové nadčasovosti. Elie Saab si zakládá na eleganci a jemnosti, která vždy dokonale ale velmi nenápadně podtrhne ženský půvab.

Dnes Elieho showroomy najdeme po celém světě. Jsou v Paříži, Milánu, Bejrútu i Americe a představení jeho nové kolekce je vždy ve světě módy velkou událostí.

Zdroje: www.eliesaab.com, www.stylescenes.latimes.com, www.2.bp.blogspot.com

Autorem článku je Lenka F.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu