Mistr detailu Georges Chakra / Profil návrháře

Mistr detailu Georges Chakra / Profil návrháře

16. července 2010, Georges Chakra, módní návrháři, designéři, Haute Couture

Sponzorované odkazy

Rukopis návrhářů, kteří mají něco společného s Dálným východem, je většinou poznat už na první pohled. Jejich kolekce v sobě vždy nesou orientální prvky, které se spojují s noblesními detaily a luxusními materiály. Nikdy nemají daleko k šatům princezen, a tak se velmi často stávají vyhledávaným cílem celebrit a příslušnic bohatých rodin. Georges Chakra je dalším zástupcem originálních a nadaných návrhářů, kteří si z východu prošlapali cestu do zámoří a stali se uznávanými módními ikonami.

Georges Chakra se narodil v Libanonu, a právě tady také vystudoval interiérový design. Naučil se malovat, navrhovat a tvořit. Stal se z něho vynikající návrhář interiérů. Časem ale zaměřil svoji pozornost jiným směrem, což vzbudilo u jeho rodiny a přátel pochybnosti. Teď už ale nad slunce jasné, že to byla správná volba. Odešel do Kanady a začal studovat módní návrhářství.

V roce 2001 předvedl své první kolekce a od té doby přichází s novými modely pro jaro/léto a podzim/zimu pravidelně každý rok. Za tu dobu se mu podařilo získat přízeň publika i mnohých celebrit, jako jsou Beyoncé, Rihanna nebo Helen Miren. Jeho původ spolu s kvalitou a nápaditostí návrhů mu taky vynesl přízeň arabských královských a zámožných rodin. Za zmínku stojí i to, že jeho modely se objevily i ve filmu Ďábel nosí Pradu. Jeho šaty jsou navrženy pro ženy, které mají rády luxus, ale také dobře vědí, co znamená slovo elegance. Mají dostatek sebevědomí, ale nepotřebují ho dávat najevo za každou cenu. Georges Chakra v roce 2007 otevřel své nové centrum módy také v Paříži. Sídlí v Le Triangle D´or hned vedle dalších světoznámých módních ikon, jakými jsou Dior nebo Lacroix. Dnes už najdeme jeho showroomy po celém světě.

Jeho kolekce Couture pro jaro/léto 2010, kterou bylo možné vidět během pařížského týdne módy, je inspirovaná přirozenou krásou ženy. Balancuje na hranici mezi realitou a snem. Kolekce skládající se ze čtyřiceti tří šatů se nese v duchu geometrických linií. Využívá prvků současného designu na asymetrických sukních a nápaditých výstřizích. Vše je soustředěno na originální detaily, které podtrhují celkovou vizáž jednotlivých modelů.

Zdroj: www.georgeschakra.com

Autorem článku je Lenka F.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu