Luxusní šaty předních módních domů Dior, Versace, Chanel a Gucci

Luxusní šaty předních módních domů Dior, Versace, Chanel a Gucci

19. července 2010, šaty, letní šaty, luxusní šaty, šaty Dior, šaty Versace, šaty Gucci, šaty Chanel, Dior, Versace, Chanel, Gucci, dámské letní šaty 2010, letní šaty 2010

Sponzorované odkazy

Pokud se v blízké době chystáte na luxusní dovolenou, jistě by se vám hodily i nové luxusní šaty od nějaké renomované světové značky z tradicí. A přesně na takové šaty se dnes spolu podíváme a i pokud se zrovna žádné luxusní šaty koupit nechystáte, věřím, že se rády pokocháte a necháte se inspirovat takovými módními velikány, jako je John Galliano, Donatella Versace, Karl Lagerfeld a Frida Giannini, tedy hlavními designéry značek Christian Dior, Versace, Chanel a Gucci.

Jak jistě víte, módní domy a značky každoročně představují dvě kolekce, a to jaro/léto a podzim/zima. Většina z nich však také před létem přichází s kolekcí Resort nebo Cruise, která je určena právě pro letní výlety za exotikou či luxusními letovisky, a právě za letními šatami z těchto kolekcí se podíváme.

Dior

John Galliano opět předvedl, že není géniem nazýván jen tak. Pokaždé mi jeho výtvory doslova berou dech a žasnu nad jeho umem vybírat a používat ty nejkrásnější látky a dokonale zachytit a zvýraznit ženskou siluetu, což se potvrdilo i kolekcí Resort 2011, která je plná úžasných dívčích šatiček ve stylu panenky Barbie i smyslných rób v zářivých barvách, na které jsme u Galliana zvyklí. Prostě láska na první pohled.

Versace

Donatella Versace se opět drží svých jednoduchých linií, které nechávají zdůraznit ženskou siluetu. Nicméně musím uznat, že Donatella nepředvedla nic moc nového a podobné vzory i střihy už jsme viděli v posledních letech několikrát.

Chanel

Karl Lagerfeld nechal opět svou Resort kolekci předvést modelkami přímo v ulicích Sant Tropez a musím uznat, že tato kolekce mě naprosto okouzlila svou nenuceností. Celá kolekce se nese v duchu volnosti a svobody myšlení 60. let. Šaty jsou vrstvené, použity byly lehoučké látky jako šifón a hedvábí a potisknuty jemným květinovým vzorem nebo třeba proužky a geometrickými vzory, nechybí ani nebesky bílá nebo zemité barvy jako červená a okrová až zlatá.

Gucci

Kolekce Resort 2011 bude předmětem našeho zájmu i v případě značky Gucci, kterou mistrně vede Frida Giannini. Gucci je velmi tradiční značka, a tudíž ani Resort kolekce nevyčnívá přehnanými modely nebo divokými barvami. Kolekce se nese v duchu přírodních barev a odstínů, jako je bílá, hnědá, béžová či brosková, starorůžová a šampaňská. Co se týče střihů u šatů, tak i ty jsou jednodušší, látky splývavé, zejména pak dlouhé šaty vypadají jako stvořené pro řeckou bohyni.

Zdroje: www.gucci.com, www.nymag.com/fashion

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu