Večerní šaty pro formální události

Večerní šaty pro formální události

11. únor 2011, večerní šaty, dlouhé šaty

Sponzorované odkazy

„Formální večerní oblečení“ znamená pro každého něco jiného. Naštěstí existují sociální a kulturní pravidla, které určují, co přesně nosit na různé akce. Každá dívka chce být krásná a správně oblečená. Vhodné oblečení je takové, které vyjadřuje úctu k dané události, ke všem přítomným a k sobě.

Funkce

Funkcí formálního oblečení je prezentovat. Přestože slovo „formální“ je obvykle spojováno s malými černými a smokingem stejné barvy, nemusíte se toho striktně držet. V každém případě však použijte jednobarevné, nejlépe tmavé syté barvy, i když světlé perlové (na obrázku) také nevypadjí špatně. Barvy, které vdechnou život, použijte na doplňky a šperky. V každém případě zachovejte decentní vzhled.

Večerní šaty pro formální události (http://www.luxurymag.cz)

Vzhled

Formální večerní šaty jsou dlouhé až na zem, mnohdy na nich najdete krajku, taft nebo složité výšivky v tmavé barvě. To je doprovázeno formálním účesem, drahokamy nebo štrasovými šperky, sponky do vlasů a malou kabelkou.

Večerní šaty pro formální události (http://www.luxurymag.cz) Večerní šaty pro formální události (http://www.luxurymag.cz)

Druh

Šaty, ale vždy nemusí mít délku až na zem. Pokud jste byli pozváni na semi-formál, šaty mohou mít délku ke kotníkům nebo kolenům. Jestliže na pozvánce čtete označení white tie, můžete si být jisti, že se jedná o vrcholně formální záležitost, proto zvolte dlouhou róbu a k té si ještě pořiďte vhodné sako, palerínu nebo štólu, večerní rukavice a nákladné klenoty. Barva, střih, hloubka výstřihu a doplňky jsou na vás. Black tie naproti tomu dovoluje krátké koktejlové šaty, malé černé nebo nadčasové sametové dlouhé šaty vhodné na galavečeře. V tomto případě si můžete dovolit i formální kalhotový kostým, na co ale nesmíte zapomenout, jsou podpatky.

šaty vhodné na událost BLACK TIE Večerní šaty pro formální události (http://www.luxurymag.cz)

Doplňky

Hodit se vám budou skutečně nebo umělé perly, ale ať už se rozhodnete pro jakékoliv, musíte je použít, jak na krk, tak na zápěstí a nejlépe i do uší.

Štrasové šperky jsou velmi oblíbené, dodávají princeznovský vzhled. Velmi pěkně vypadá štrasový náhrdelník a náramek ve stejném stylu. Nemusíte se bát ozdob ve vlasech, a to v podobě štrasových sponek, diadému nebo korunky.

Večerní rukavice vyžadují jednoduché pravidlo: dlouhé rukavice – dlouhé šaty x krátké rukavice – krátké šaty.

Na závěr ještě připomenu, páskové boty se nesnášejí s punčochami. Ale to vy už přece víte.

Zdroj: www.polyvore.com

Autorem článku je Jana A. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu