Nejdražší mobil světa stojí 150 000 000 Kč

Nejdražší mobil světa stojí 150 000 000 Kč

19. února 2011, nejdražší mobilní telefony na světě, nejdražší mobilní telefony, nejdražší mobily, drahé mobily, luxusní mobily

Sponzorované odkazy

Myslím, že když položím otázku „co očekáváte od mobilního telefonu?“, většina z vás odpoví, že kvalitu a ucházející vzhled s vědomím, že technika jde neustále a dosti rychle dopředu, a tudíž se vám nevyplatí kupovat zbytečně drahý telefon, jelikož ten svůj stejně za pár let vyměníte za modernější. To je asi přístup většiny z nás, existují však tací, kteří si prostě na až neuvěřitelně drahé mobily potrpí. Kolik si tak myslíte, že může stát nejdražší mobilní telefon na světě? Myslíte právě v řádech milionů? Nejste až tak daleko od pravdy, nicméně v korunách se ceny nejdražších mobilních telefonů nepohybují. Pojďme se tedy společně podívat na pět úplně nejdražších mobilů na světě.

JSC Ancort Diamond Crypto Smartphone – 1, 3 mil. dolarů

Pátým nejdražším mobilním telefonem na světě je ruský smartphone od výrobce šifrovací techniky JCS Ancort osázený diamanty. Na rozdíl od jiných luxusních telefonů nepřekypuje zbytečnou (někdy až přehnanou) zdobností, a tudíž působí celkem decentně. Avšak i přes jeho decentní vzhled, je to právě ten, který stojí za vysokou cenou telefonu, jelikož kromě kódované komunikace vám nezajistí žádné extra technologické vychytávky, a to ani takové, které jsou dnes již považovány za běžnou výbavu jako fotoaparát, Mp3 přehrávač, wapový a internetový prohlížeč, podpora Javy a organizér. Kryt telefonu navrhnul rakouský klenotník Peter Alloison, který už má v oblékání telefonů nějakou tu praxi a tentokrát použil platinu, osmnáctikarátové růžové zlato, ebenové dřevo a samozřejmě diamanty, a to jak bílé, tak i ty modré.

GoldVish ‘Le Million’ Piece Unique – 1, 3 mil. dolarů

Švýcarská společnost GoldVish před pár lety přišla s telefonem, který vyrazil mnoha lidem dech, a to hlavně svojí cenou a tím pádem byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů, jako nejdražší telefon na světě. GoldVish ‘Le Million’ Piece Unique není telefon jen tak pro každého, je dostupný pouze na speciální objednávku. Telefon byl navržen Emmanuelem Gueitem a jeho tělo je je vyrobeno z 18karátového bílého zlata a je osázeno 120karátovými diamanty. Přirozeně to má vliv i na jeho hmotnost, avšak u takto drahých telefonů, je vysoká hmotnost předností. Zadní část telefonu je tvořena vyměnitelným pásem z krokodýlí kůže, která je dostupná v 12 různých barvách. K výbavě telefonu patří dvoumegapixelový fotoaparát, hudební přehrávač, FM rádio, Bluetooth a pamět 2 GB, která se dá zvětšit pomocí paměťových karet formátu SD.

Apple iPhone 3G King's Button – 2, 4 mil. dolarů

Rakouský klenotník Peter Alloison ozdobil i další z nejdražších telefonů na světě. Je jím Apple iPhone 3G King’s Button, který se kromě 18karátového bílého, žlutého a růžového zlata, může pyšnit vzácným diamantem (6, 6 karátů), který je usazený okolo tlačítka „home“.

Goldstriker iPhone 3GS Supreme – 3, 2 mil. dolarů

Těsně před vrcholem (i když asi ne tak těsně, neboť rozdíl mezi druhým nejdražším a opravdu nejdražším telefonem na světě je přes 4 miliony dolarů) najdeme mobilní telefon od společnosti Goldstriker, který byl navržen designérem Stuartem Hughesem z Liverpoolu. Kryt tvoří 22karátové zlato, displej je ohraničen 53 diamanty a tlačítko „home“ je tvořeno diamantem o hmotnosti 7, 1 karátů.

Stuart Hughes iPhone 4 Diamond Rose Edition – 8 mil. dolarů

Stuart Hughes stojí i za úplně nejdražším telefonem na světě, kterým je iPhone 4 Diamond Rose Edition. Světlo světa spatřily jen dva kusy této edice a jeden hned poputoval do rukou australského byznysmena Tonyho Sage. Kryt telefonu je z růžového zlata, na zadní straně telefonu se pak krásně vjímá logo nakousnutého jablka tvořené mozaikou třiapadesáti diamantů. Dalších 500 diamantů pak zdobí obvod celého telefonu a tlačítko „home“ je platinové a doplněné o velký růžový diamant hmotnosti 7,4 karátu. Přirozeně se tento telefon nedodává v papírové krabici, ale šťastný majitel se mohl těšít na sedmikilovou truhlici z jednoho kusu císařské růžové žuly, jejíž vnitřek je pak vystlán kůží.

Foto: Goldvish Press

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii technika.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu