Dámské bundy 2011: Péřové či kožené?

Dámské bundy 2011: Péřové či kožené?

17. února 2011, Elegantní bundy, péřové bundy, kožené bundy

Sponzorované odkazy

Počasí stále dává najevo, že je ještě zimní období a rtuť teploměru se nemilosrdně zas spustila pod bod mrazu. Nestává se vám, že ráno stojíte před zrcadlem a přemýšlíte, zda být dnes elegantní a přitom mrznout, anebo být v teple, ale za medvídka? Zapomeňte na obojí, protože elegantní můžete být jak v péřové, tak v kožené bundě a přitom v teple.

Prošívaná bunda

Víte, v čem chodí v zimě nakupovat elegantní Pařížanky? V luxusní prošívané bundě, do které se můžou zachumlat. Na rozdíl od některých neforemných péřových bund mají francouzské modely šarm, a proto jsou skvěle dohromady třeba s kašmírovým svetrem a kabelkou Luis Vuitton. Vytříbený vzhled je také z velké části určen výběrem barev – volte odstín černé, šedé nebo velbloudí.

Jak nosit péřovou bundu

Důležité! Prošívaná péřová bunda musí být opatřena páskem – zvýrazněním pasu odstraníte „mišelin efekt“

Barevná prošívaná bunda se výborně vyjímá s černými legínami a kotníkovými botami

Použijte pletenou šálu, která je dostatečně dlouhá tak, aby vpředu visela třeba až ke kolenu – opticky prodlouží tělo

Kožená bunda

Něco málo z historie

Kožená bunda byla na počátku 20. století spojována s cestováním a moderním stylem. Nejvyšší popularity však dosáhla v 50. a 60. letech a to díky mládeži, která tím dokazovala odpor ke konvencím dospělých. Kvůli přijmutí kožené bundy společností již přestala být kožená bunda v dalším desetiletí zajímavá, na vrchol jí opět vrátilo punkové hnutí, opět jako symbol protestu.

Elegance a styl

Stylová kožená bunda reprezentuje styl a osobnost nositele. Tento elegantní projev lásky k trendům využijete nejen teď, ale i v nadcházejícím jarním období – kožená bunda bude hot trend. Pokud můžu radit, v této chvíli se nechte ještě zahřívat koženou leteckou bundou, ale v obchodech už si pomalu hledejte tu svou pravou koženou bundu na jaro.

Zdroj: www.polyvore.com, www.net-a-porter.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu