Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře

Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře

22. červenec 2010, Giuseppe Zanotti, Giuseppe Zanotti shoes, Giuseppe Zanotti boty, značkové boty, vysoké podpatky

Sponzorované odkazy

Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)Ital Giuseppe Zanotti dnes patří mezi světové špičky designérství obuvi, není tomu však tak dlouho, co otevřel svůj první butik v Miláně. Tomu se tak stalo v roce 2000, avšak samozřejmě tomu předcházelo spousta let designérství pod jinými brandy a pro různé módní domy. Kdo by však řekl, že se Zanotti kvůli botám vzdal vinylových desek a DJ jehel?

Z DJ návrhářem? Proč ne!

Ano, je tomu tak. Giuseppe Zanotti byl skutečně na začátku 80. let zapáleným Djem a pravidelně hrál ve vyhlášených eklektických a velice módních klubech. Brzy však ho jeho vášeň pro umění, design a módu přivedla až na módní přehlídky prêt-à-porter v Miláně a Paříži. Avšak nebyl to zájem o oblečení, který přivedl Zanottiho do módního průmyslu, ale jeho vrozená vášen pro dámskou nožku a obuvnické řemeslo, které má v jeho rodném městě Rimini velkou tradici. Tudíž zahodil sluchátka i „elpíčka“, aby se mohl věnovat pouze a výhradně tomuto řemeslu.

Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)Začínal jako návrhář na volné noze u malých řemeslníků, později se však díky svému talentu a nevyčerpatelné energii dostal až do předních módních domů. Nicméně již na začátku 90. let pocítíl touhu navrhovat a tvořit bez omezení nějakého módního domu, a proto zakoupil Viciniho továrnu na boty. Tam si zařídil svoji pracovnu, dále speciální oddělení pro tvoření šperků, další na výrobu podpatků a najal si zkušené vyšívače a vyšívačky. Zanotti chtěl mít ze své továrny módní dům, který se denně setkává s potřebami každé jednotlivé ženy. Naprosto zavrhoval ideu, že by se z jeho továrny stal průmyslový koncern, který masově vyrábí nudné boty.

Zanottiho boty dobývají svět

První Zanottiho kolekce bot byla představena v New Yorku a tamějším zakáznikům se Zanottiho ošperkované botky líbily natolik, že to hned přineslo návháři úspěch a věhlas. To samozřejmě vedlo také k rozšíření a zvětšení společnosti. Ze začínající hrstky zákazníků bylo najednou 3000 expertů vytvářejících elegantní obuv. A jak už jsem zmínila na začátku, v roce 2000 byl otevřen první butik Giuseppe Zanottiho v Miláně. Další butiky byly otvřeny v největších metropolích světa jako New York, Paříž, Londýn, Moskva a Dubai a dnes si boty s Zanottiho podpisem můžete zakoupit na 50 místech na světě. Avšak ani v době, kdy měl Zanotti už slušně rozjetý byznys, se mu jeho záliba ve spolupráci s jinými nadanými návrháři neomrzela a i dnes často spolupracuje s takovými značkami, jako je například Balmain, Proenza Schouler nebo Thakoon.

Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)

I po letech Giuseppe Zanotti zůstává věrný své prvotní filozofii a stylu, který je spojením naivního a rock’n’rollového looku, a to vše s ohledem na minulost a tradici řemesla, avšak ani pohled do budoucnosti a inspirace aktuálními trendy mu není cizí. Z Zanottiho výtvorů je patrná inspirace hudbou a uměním, které se pod jeho rukami mění ve stylové boty, které místo, aby zakrývaly ženinu nožku, ji spíše zdobí s ohledem na krásu ženy a na svět, který ji obklopuje.

Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)

Zdroj: www.giuseppezanottidesign.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii obuv.

Nejnovější články

Na miminkovské notě

Na miminkovské notě

17. červenec 2019

Nike inovativní novinky

Nike inovativní novinky

11. červenec 2019

Dámské novinky s.Oliver

Dámské novinky s.Oliver

9. červenec 2019

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu