Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře

Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře

22. červenec 2010, Giuseppe Zanotti, Giuseppe Zanotti shoes, Giuseppe Zanotti boty, značkové boty, vysoké podpatky

Sponzorované odkazy

Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)Ital Giuseppe Zanotti dnes patří mezi světové špičky designérství obuvi, není tomu však tak dlouho, co otevřel svůj první butik v Miláně. Tomu se tak stalo v roce 2000, avšak samozřejmě tomu předcházelo spousta let designérství pod jinými brandy a pro různé módní domy. Kdo by však řekl, že se Zanotti kvůli botám vzdal vinylových desek a DJ jehel?

Z DJ návrhářem? Proč ne!

Ano, je tomu tak. Giuseppe Zanotti byl skutečně na začátku 80. let zapáleným Djem a pravidelně hrál ve vyhlášených eklektických a velice módních klubech. Brzy však ho jeho vášeň pro umění, design a módu přivedla až na módní přehlídky prêt-à-porter v Miláně a Paříži. Avšak nebyl to zájem o oblečení, který přivedl Zanottiho do módního průmyslu, ale jeho vrozená vášen pro dámskou nožku a obuvnické řemeslo, které má v jeho rodném městě Rimini velkou tradici. Tudíž zahodil sluchátka i „elpíčka“, aby se mohl věnovat pouze a výhradně tomuto řemeslu.

Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)Začínal jako návrhář na volné noze u malých řemeslníků, později se však díky svému talentu a nevyčerpatelné energii dostal až do předních módních domů. Nicméně již na začátku 90. let pocítíl touhu navrhovat a tvořit bez omezení nějakého módního domu, a proto zakoupil Viciniho továrnu na boty. Tam si zařídil svoji pracovnu, dále speciální oddělení pro tvoření šperků, další na výrobu podpatků a najal si zkušené vyšívače a vyšívačky. Zanotti chtěl mít ze své továrny módní dům, který se denně setkává s potřebami každé jednotlivé ženy. Naprosto zavrhoval ideu, že by se z jeho továrny stal průmyslový koncern, který masově vyrábí nudné boty.

Zanottiho boty dobývají svět

První Zanottiho kolekce bot byla představena v New Yorku a tamějším zakáznikům se Zanottiho ošperkované botky líbily natolik, že to hned přineslo návháři úspěch a věhlas. To samozřejmě vedlo také k rozšíření a zvětšení společnosti. Ze začínající hrstky zákazníků bylo najednou 3000 expertů vytvářejících elegantní obuv. A jak už jsem zmínila na začátku, v roce 2000 byl otevřen první butik Giuseppe Zanottiho v Miláně. Další butiky byly otvřeny v největších metropolích světa jako New York, Paříž, Londýn, Moskva a Dubai a dnes si boty s Zanottiho podpisem můžete zakoupit na 50 místech na světě. Avšak ani v době, kdy měl Zanotti už slušně rozjetý byznys, se mu jeho záliba ve spolupráci s jinými nadanými návrháři neomrzela a i dnes často spolupracuje s takovými značkami, jako je například Balmain, Proenza Schouler nebo Thakoon.

Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)

I po letech Giuseppe Zanotti zůstává věrný své prvotní filozofii a stylu, který je spojením naivního a rock’n’rollového looku, a to vše s ohledem na minulost a tradici řemesla, avšak ani pohled do budoucnosti a inspirace aktuálními trendy mu není cizí. Z Zanottiho výtvorů je patrná inspirace hudbou a uměním, které se pod jeho rukami mění ve stylové boty, které místo, aby zakrývaly ženinu nožku, ji spíše zdobí s ohledem na krásu ženy a na svět, který ji obklopuje.

Giuseppe Zanotti dává svým botám duši / Profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)

Zdroj: www.giuseppezanottidesign.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii obuv.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu