Pánské mokasíny – elegantní krok do jara

Pánské mokasíny – elegantní krok do jara

18. dubna 2011, pánské mokasíny, boty, pánské boty letní, mokasíny, pánské, bez ponožek

Sponzorované odkazy

Mokasíny jsou polobotky, do kterých se člověk pohodlně nazuje. Zahrnují se do kategorie prošívaných bot a společenské obuvi. Původně pocházejí od severoamerických indiánů, od nich je v Americe převzali a lehce předělali ve třicátých letech. V té doby byli všichni zvyklí na šněrovací boty a mokasíny na ně zprvu působily jako domácí trepky. Přesto přezevšechno se brzy těšily velké oblibě. Odpadlo totiž nepohodlné šněrování a navíc v nich nebylo takové teplo jako ve šněrovaných botách. Brzy se přestaly šít ve své původní podobě a začaly se vyrábět prošívané. Dnes se mokasíny považují za klasickou obuv, i když v některých společenských kruzích mají raději šněrovací boty.

Mokasíny chrání chodidla svého nositele před chladem a deštěm. Nejkvalitnější jsou vyrobeny z pravé kůže, ta zajišťuje pohodlí a dokonalou ochranu před vnějšími vlivy. Samozřejmě, i mokasíny by měly mít v pánském botníku své místo. Velkou velikou neodmyslitelnou výhodou je elegance a do určité míry i všestrannost.

Typy mokasín

Mokasíny v černé barvě

Černé mokasíny se hodí k šedému kostkovanému obleku s jednobarevnou světlou košilí. K tomu se hodí jednobarevná kravata, třeba v tmavě modré barvě. Alternativou vám mohou být mokasíny v barvě hnědé.

Pravé mokasíny

Lehké letní mokasíny s tenkou podešví si můžete sehnat v jakékoliv barvě, jež vás napadne. K takovýmto mokasínám se nosí polo tričko nebo lehčí košile společně s lněnými kalhoty v odstínech vzájemně kombinovatelných. Chybu neuděláte ani v kombinaci s lněným oblekem ve světlé barvě nebo s bermudami. V horkých dnech oceníte i možnost nosit mokasíny naboso bez ponožek bez obav módního faux pas, proto se hodí i pro letní dovolenou.

Semišové mokasíny

Semišové mokasíny jsou jen další alternativou. U těchto mokasín, stejně jako u všech ostatních, je velmi důležitá kombinace tvaru nohavic a tvaru špičky bot. Široká novice snese širokou špičku a naopak úzká nohavice zas úzkou špičku.

Jarní trend – mokasíny se střapci

Pokud chcete být na jaře trendy, pořiďte si mokasíny se střapci. Úplně nejlepší jsou ty, kde šňůrka vede poutkem nebo tunýlkem kolem celé boty a na nártu se zavazuje na smyčku. Stejně úžasné jsou modely se střapci po celé délce nártu.

Zdroj: www.polyvore.com

Autorem článku je Jana A. Článek najdete v kategorii letní boty.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu