Jak nosit pruhy? Velký trend jara 2011

Jak nosit pruhy? Velký trend jara 2011

7. duben 2011, pruhy, proužky, pruhované oblečení, jaro 2011, trendy

Sponzorované odkazy

Na přehlídkových molech nám návrháři v kolekcích na jaro a léto naservírovali jeden velmi výrazný trend tohoto období. Jsou jím proužky, a to ve všech možných provedeních – tenké, silné, horizontální, vertikální i šikmé. Letos platí jenom jedno pravidlo: čím výraznější, tím lepší. Pestré barvy jednoznačně vévodí jaru i létu a v oblečení s pruhy si s nimi můžete vyhrát jako nikdy!

Pokud stejně jako mnoho z nás zrovna neoplýváte dokonalou postavou, je tento trend pro vás přesně to pravé. Za pomocí proužků a několik základních pravidel zakryjete nedostatky a zvýrazníte přednosti. V tomto článku se s nimi seznámíme a já se vám pokusím poradit, jak proužky nosit tak, abyste byla na ulici nepřehlédnutelná.

Jak nosit pruhy? Velký trend jara 2011 (http://www.luxurymag.cz)

Jak s proužky naložit?

Proužkový trend je velmi variabilní, a tak se hodí pro každý věk i příležitost. Pokud ovšem zvolíte ty správné proužky. Horizontální pruhy mají spíše klasický nádech, a čím jsou užší, tím elegantněji působí, takže se hodí například i do práce. Všechny asi moc dobře víme, že vodorovné proužky opticky rozšiřují postavu, což si ne každá žena může dovolit. Na druhou stranu ale dokáží z chlapecké figury vykouzlit sexy ženské křivky. Malým ženám, které si přejí vypadat vyšší, pomohou svislé proužky. Před nákupem proužkovaného trička či topu nebo šatů tedy vezměte v první řadě do úvahy svoje proporce.

Jak nosit pruhy? Velký trend jara 2011 (http://www.luxurymag.cz)

Co se týče barev, letos vedou růžové, oranžové nebo červené proužky. Pro baculky ale tyto odstíny nejsou příliš lichotivé a obecně se doporučují spíše tmavší pruhy. Zvolit můžete ale i námořnický look, tedy klasickou modro-bílou kombinaci, i ta si totiž letos své místo mezi trendy našla.

Jak nosit pruhy? Velký trend jara 2011 (http://www.luxurymag.cz)

Na přehlídkových molech jsme letos měli šanci vidět skoro neuvěřitelné hrátky s pruhy. Mixování vodorovných proužků se svislými, tenkých se silnými, nebo míchání pruhů s puntíky či květinovým potiskem. Jakkoliv tyto kombinace vypadají na molu stylově, pro každodenní nošení se příliš nehodí a málokterá z nás dokáže vytvořit tak dokonalé outfity, jako světoví návrháři. Jeden pruhovaný kousek tedy v outfitu bohatě stačí, jinak vám hrozí look podobný tomu klaunskému, což si asi žádná z nás nepřeje.

Jak nosit pruhy? Velký trend jara 2011 (http://www.luxurymag.cz)

Opravdovým hitem, ve kterém se v nedávné době předvedla například první dáma Spojených států Michelle Obama, jsou pruhované šaty. Zejména v létě představují šaty jeden z nejpohodlnějších kousků oblečení a jejich koupě tak znamená správnou volbu.

Jak nosit pruhy? Velký trend jara 2011 (http://www.luxurymag.cz)

Léto je zatím ale ještě pořád trochu daleko a chladná rána nám to dokazují každý den. Od toho tu ale je například pruhovaný svetr, který zahřejí a užijeme ho na spoustu příležitostí. Pokud preferujete ženský look a nedáte dopustit na sukně, nebojte se je doplnit o roztomilé a hravé pruhované podkolenky, které dodají vašemu outfitu šmrnc a studená rána budou hned vypadat o něco veseleji.

Pruhované oblečení už plní pulty obchodů, a proto s jeho koupí příliš neváhejte. Sluníčko nám už ukazuje svou sílu a tak využijete pruhovaná trička a co nevidět i třeba šaty.

Zdroje: www.polyvore.com, thinkstock

Autorem článku je Jana K.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu