iPhone — telefon pro fajnšmekry

iPhone — telefon pro fajnšmekry

12. září 2008, iPhone, iPhone 3G, Apple, dotykový displej, tříosí akcelerometr

Sponzorované odkazy

iPhone — mobilní revoluce

iPhone je produkt společnosti Apple, který v sobě spojuje funkce mobilního telefonu s 2megapixelovým fotoaparátem, multimediální přehrávač a zařízení pro mobilní komunikaci s internetem. Jeho ovládání je pomocí velkého dotykového displeje s virtuální klávesnicí a čtyř fyzických tlačítek. Na první pohled to není telefon pro každého, přesto si již na českém trhu našlo dost příznivců, kteří si jej pořídili i za vyšší cenu. Telefon, který jako první shlédl světlo světa v Americe dne 29.6.2007, se tyto dny ostře dere na náš trh a atakuje vysoké příčky prodejnosti a žádanosti. iPhone je IN, je otázkou vkusu, ale je to také styl života.

A v čem je iPhone tak jedinečný? Inovativnost telefonu je bezpochyby v ovládání. Není zde klávesnice a veškeré pokyny se zadávají dotykově přímo na displej, který reaguje i navíce dotyků, což využijete hlavně při zvětšování a zmenšování obrázků. Displej nelze ovládat předměty (př. stylus) dokonce ani ne nehty a může se pochlubit velmi jemným zobrazením a variabilitou úhlu pozorování. Co vám displej ukazuje je dobře viditelné i na přímém slunci.

Pozn:Dotykový displej, Rozlišení: 480 × 320 px, Úhlopříčka: 3,5 palce (8,9 cm), Poměr stran: 3:2

Jako další výhodu a předost považuji tříosý akcelerometr sloužící jako senzor polohy, díky němuž se automaticky přepíná zobrazení na výšku a na šířku podle skutečné polohy přístroje. Tento senzor udělá z vašich her opravdu zážitek a ne jen „mačkání čudlíků“, nemluvě o otáčení a upravování fotek podle velikosti jen za pomocí náklonu přístroje. V přístroji je i senzor světla regulující ostrost jasu obrazovky. Tento telefon si můžete upravit přesně podle svého gusta. Je plně kompatibilní s vašimi PC, takže vše je otázkou jen jednoho kabelu.

iPhone 3G — zase o kus dál

Dost ale o parametrech. Věnujme se teď trochu designu. iPhone je svým vzhledem, domnívám se, opravdu luxusní záležitost. Velký displej, hliníková záda se symbolem nakyslého jablka a chromované lišty po obvodu. To vše dělá z iPhone opravdový skvost mezi telefony. Nová verze iPhone 3G pak nastartoval v barvě bílé a černé. Koukněte sami, jak pěkný iPhone dokáže být.

Nový iPhone 3G je již k dostání i u našich operátorů. Pokud máte spadeno na nedotovaný iPhone, je v podtstatě jedno, jakého operátora si zvolíte. Jejich ceny jsou stejné (viz. www.vodafone.cz, www.t-mobile.cz, www.cz.o2.com).

V případě dotovaných iPhone se zaměřte přesně na vaše potřeby (chcete více psát, nebo telefonovat, nebo využijete váš iPhone především pro připojení k internetu).

Kupříkladu společnost T-Mobile nabízí iPhone 3G (8GB) za cenu 3999 Kč s měsíční útratou 800 Kč, což zní docela lákavě.

Zdroj: www.cs.wikipedia.org, www.vodafone.cz, www.t-mobile.cz, www.cz.o2.com
Foto: www.iPhone.com

Autorem článku je Martina Š.. Článek najdete v kategorii technika.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu