Nakupování v Londýně

Nakupování v Londýně

25. duben 2011,

Sponzorované odkazy

Ne nadarmo patří Londýn spolu s Paříží, New Yorkem a Milánem k hlavním městům módy. Pro každé z něj je něco typické, pro Paříž elegance a šarm, pro New York okázalost a glamour, pro Miláno luxus a Londýn zkrátka jeho stylovost, která je vidět na každém kroku. V Londýně se také narodil punk, lví podíl na tom má také veleúspěšná britská návrhářka Vivienne Westwood. Pocházejí odtud také jedny z největších ikon dnešní módy jako Alexa Chung, Kate Moss nebo Peaches Geldof. Chcete být stylové jako ony?

Nakupování v Londýně (http://www.luxurymag.cz)

Proč vůbec jet za nákupy až do Londýna?

Na to je jednoduchá odpověď. Nakupování v Londýně se vyplatí hlavně těm, kteří milují nakupování, ale paradoxně mají hluboko do kapsy. Šokem pro vás mohou být směšné částky v porovnání s těmi českými, může za to nejen stále klesající hodnota libry, ale i velmi nadsazené české ceny. Ve slevách v londýnských obchodech nejsou výjimkou ani slevy o 80 nebo 90%, o kterých si u nás můžeme jen zdát.

Nakupování v Londýně (http://www.luxurymag.cz)

Kam jít? Pro obyčejné smrtelníky je nejlepším místem k nakupování Oxford Street, hlavní nákupní třída Londýna. Je několik kilometrů dlouhá a přímo posetá různými obchůdky, většinou s oblečením, obuví nebo doplňky, narazit ale také můžete na knihkupectví, kosmetiku nebo obchodní domy, ve kterých najdete úplně vše. K nejznámějším britským značkám patří Topshop. U nás se jedná o prťavý obchůdek s omezeným počtem kousků, zato vcelku nákladných. Na Oxford Street najdete pětipatrový dům, ve kterém nejen naleznete celou kolekci, ale i ušetříte až o třetinu, a to se přeci vyplatí! Rozhodně si obejděte i notoricky známé značkové obchody jako Zaru, H&M a podobně. Stejně jako v jiných obchodech v nich najdete kousky, které se k nám ani nedostanou.

Nakupování v Londýně (http://www.luxurymag.cz)

Ulicí movitějších je Bond Street, najdete tu butiky všech věhlasných značek, a i když neoplýváte bankovkami, zavítejte tam, koukání je přece zdarma. Stejně je na tom světoznámý obchodní dům Harrods. Jde o jakési „město ve městě“, zabírá neuvěřitelnou rozlohu a najdete v něm ty nejluxusnější obchody slavných značek. Pokud se tam ale chcete podívat, nezapomeňte na určitý dress code. Muže tam nepustí v krátkých sportovních nebo otrhaných džínách, ženy v tričku, které odhaluje břicho. Batoh musíte sundat také.

Nakupování v Londýně (http://www.luxurymag.cz)
Nakupování v Londýně (http://www.luxurymag.cz)

Jednou z částí Londýna je oblíbený Camden town v severní části Londýna. Je rájem všech vintage nadšenců, zaměřený je spíše na mladé lidi, studenty a turisty. Podle lidí je Camden Town místem s největší koncentrací retro věcí nejen v Londýně, ale i v celé Evropě. Camden town je zaplněn obchůdky, každý z nich má vlastní specializaci. Na své si tu přijdou milovníci a milovnice všech dobových ér, nechybí ani šaty ve viktoriánském stylu, třásňové šaty z doby 20. let nebo šaty ve stylu pin-ups. Podobně je na tom i Portobello. Najdete tu plno bleších trhů, antikvariátů nebo obchodů s vintage nebo moderními kousky z celého světa.

Nakupování v Londýně (http://www.luxurymag.cz)

Dejte si velký pozor na velikosti jak u obuvi, tak u oblečení. V Británii platí jiná pravidla, velikost 36 se zde značí jako 8, 38 jako 10, 40 jako 12 a podobně. Pokud máte trošku nekonfekční postavu, nemusíte se bát, seženete tu cokoliv, jak ve velikosti 30, tak ve velikosti 48. Boty se značí od 3–9.

Nakupování v Londýně (http://www.luxurymag.cz)

Nejdražší investicí pro váš malý výlet za obchody v Londýně je každopádně letenka, ale ani ta vás finančně nijak nezatíží. Pokud si ji koupíte v akci, může vás vyjít i na 2000, cenově podobně jsou na tom i pravidelné autobusové linky.

Nakupování v Londýně (http://www.luxurymag.cz)

zdroje: polyvore.com, tamsinlondon.com

Autorem článku je Katka J.. Článek najdete v kategorii cestování a gastronomie.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu