Nasaďte si slaměný klobouk a buďte chic!

Nasaďte si slaměný klobouk a buďte chic!

31. července 2010, slaměné klobouky, klobouky, dámské klobouky, trendy léto 2010, doplňky léto 2010, stylové doplňky, letní doplňky

Sponzorované odkazy

V horkém počasí, které nás poslední dobou sužuje, je pokrývka hlavy nutností. Zapomeňte ale na sportovní kšiltovky a nasaďte si slaměný klobouček, který k létu neodmyslitelně patří stejně jako zmrzlina a moře.

Pokud toužíte po originalitě, zkuste si nasadit klasický béžový slamáček s plochým vrškem a krempou okolo, který na někom jen tak neuvidíte. V minulosti byly tyto malinké kloboučky nošeny italskými gondoliéry nebo americkými námořníky hlavně z praktických důvodů, jako je ochrana proti slunci. Po celá desetiletí byly pouze mužskou záležitostí, dodnes jsou součástí chlapeckých uniforem některých škol. Pokud jste viděla životopisný film o Coco Chanel, jistě vás napadne, kdo stojí u jejich výroby pro ženy. I přes její módní revoluci v 30. letech ale mnoho žen k nošení nesebralo odvahu a zůstaly tak výsadou gentlemanů. O jejich navrácení na pole módy se už v minulém roce postaral Marc Jacobs, jde o nadčasový trend, který jen tak nevymizí. Skvěle budete vypadat, když ho zkombinujete s jednodušším outfitem, pokud sloučíte více výrazných prvků dohromady, mohly by se navzájem tlouci.

Alternativou slamáčku je velký klobouk hodný krásek z Francouzské riviéry. Slušet vám bude, když jím doplníte maxi šaty, nádherně koresponduje s romantickým a hippie stylem. Jako mávnutím proutku vám z obyčejného oblečení vytvoří nádherné prázdninové. Sluší všem postavám, boubelky krásně zjemní. Je jen na vás, jestli v něm budete vlasy nosit rozpuštěné nebo necháte vyniknout krk a šíji, s culíkem nebo drdolem ale budete mít nejspíše problém. Velká výhoda jeho velikosti je navíc v tom, že dokáže obličej a oči chránit před škodlivým zářením více než ostatní doplňky.

Třetí a poslední obdoba, o které se zmíním, je oblíbená hlavně u celebrit. Je jím obyčejný pánský klobouk s propadlým dýnkem a ohnutými okraji. Vypadá nejlépe s casual oblečením. Při nákupu tohoto typu musíte zvážit i vaši postavu, převážně ramena a boky. Pokud máte úzká ramena a jste drobná, slušet vám bude spíše malý klobouček. Pokud jste v oblasti ramen a boků oplácanější, vybírejte si širší klobouky s výraznými detaily pro sjednocení a zjemnění celé postavy.

Jak jistě tušíte, slaměné kloboučky se nedělají ze slámy, kterou můžete vidět okolo sebe, ale ze speciálního materiálu, který se pěstuje v Jižní Americe, nejčastěji v Ekvádoru a nyní už také i v Asii. Výroba těch nejkvalitnějších s certifikátem je velmi náročná, podnikatelé mají přímo dané tabulky, které určují počet vláken a vpichů v jednotlivých procesech a jsou přísně dodržovány. S těmito klobouky se ale prakticky nesetkáte, slamáček, který si pořídíme my, normální smrtelníci, bude nejspíš z náhražky.

Slaměné kloboučky jsou pohodlnější než ty z ostatních materiálů, přírodní materiál umožňuje pokožce hlavy dýchat a vám tak nehrozí úpal nebo pocení. Bát se nemusíte ani nečekaného deště, sláma totiž vodu odpuzuje a vy zůstanete suchá. Všechny zastánkyně ekologie navíc u srdce zahřeje čistě přírodní proces výroby.

Foto: Style.com, iStockPhoto / ThinkStock

Autorem článku je Katka J.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu