Reebok Freestyle – boty Reebok, které změnily svět ženského fitness sportu

Reebok Freestyle – boty Reebok, které změnily svět ženského fitness sportu

1. října 2008, Reebok Freestyle, Reebok, Reebok Freestyle Cities World Tour, Reebok boty, Reebok boty dámské, Reebok e-shop, Reebok obuv, reebok.cz, reebok.com,

Sponzorované odkazy

Značka Reebok Freestyle je symbolem revoluce ve světě fitness, kam přivedla mnoho žen a odstartovala vysoce ceněný módní trend. Reebok freestyle byla jednou z prvních značek sportovní obuvi vytvořených speciálně pro ženy, symbolizuje sílu ženskosti. V osmdesátých letech, kdy značka Reebok Freestyle vznikla, nosily tyto boty ženy, které chtěly podtrhnout svou autenticitu a individualitu a tak je tomu i dnes. Po dvaceti šesti letech od založení, zůstává značka Reebok Freestyle jednou z nejprodávanějších značek obuvi všech dob.

Společnost Reebok představila model Freestyle v roce 1982, v době, kdy vypuklo aerobikové šílenství. Tato pohotová reakce přinesla společnosti Reebok i samotné značce Reebok Freestyle obrovský úspěch a už v roce 1984 představovaly tržby z prodeje obuvi Freestyle více než polovinu obratu společnosti Reebok. O dva roky později spustila společnost Reebok kampaň s názvem „Life Is Not a Spectator Sport“ („Život není pozorování sportu“). Tato kampaň zdůrazňovala značku Freestyle a podpořila tak ženy, které se aktivně zapojily do světa fitness. Tento vzkaz měl velice silnou odezvu a změnil život mnoha mladých žen, které zařadily návštěvu tělocvičen do svého života. Za úspěchem této kampaně stála také podpora známých osobností, jako například zpěvačky Pauly Abdul či modelky Cindy Crawford. K nejdůležitějším událostem v propagaci této značky však patřilo udělování cen Emmy v roce 1995, kde se herečka Cybill Shepherdová objevila v jasně oranžových botách Freestyle, což ještě více posílilo pozici této značky na trhu a učinilo z ní velice žádaný módní doplněk.

Boty Reebok Freestyle

Reebok Freestyle nejsou dnes již chápány pouze jako fitness boty, ale staly se velice populární u mladé generace. V současné době nosí boty Reebok Freestyle ženy, které sledují módní trendy v pulzujících ulicích velkoměst i na předměstských středních školách po celém světě. Jelikož barevný a vtipný styl osmdesátých let je stále v módě, jsou boty Freestyle opravdu tím nejaktuálnějším pro současné příznivce módy po celém světě.

V České republice je můžete koupit v prodejnách Queens v Praze, Brně a Ostravě nebo na www.queens.cz.

Minulý rok slavila značka Reebok Freestyle pětadvacáté výročí od svého vzniku a kromě uspořádání velkého ceremoniálu, kterého se zúčastnily pouze slavné a zvané osobnosti, představila i jubilejní kolekci bot Freestyle, jež skýtala opravdu originální modely.

Poslední kolekcí je Reebok Freestyle Cities, která představuje celkem šest modelů inspirovaných světovými metropolemi, jako je Paříž, Madrid, Londýn, Tokio, Nové Díllí a New York.

Paris Freestyle, jejíchž tváří je francouzská zpěvačka Yelle, jsou inspirovány kankánem, a to specifickým šmrncovním oděvem, jež symbolizuje tento francouzský tanec. Paris Freestyle jsou kombinací tradičních kankánových barev, jako je červená, černá a růžová a tvoří tak unikátní model, jenž evokuje pocity Paříže a Champs-Elysees.

Při tvorbě Tokyo Freestyle se Reebok nechal inspirovat mapou tokijského metra, která je na botech znározněna. Doprava je totiž klíčovým elementem Tokia. Tento detail pak tvůrci zvýraznili neonovými barvami, aby přesně odrážely energii tohoto města. Tváří těchto freestyles je tanečnice Ai Yashuda.

New Dehli Freestyle prezentuje svou tváří bollywoodská herečka Sagarika Ghatge. Tyto freestyles kombinují zářivé barvy a bohatě zdobený satén, které přesně vystihují krásu garderóby indické ženy.

Madrid Freestyle jsou ispirovány asi tím nejhezčím, co Španělsko má, a to flamenkem. Červené květy, zlaté detaily a rozkošné kanýrky kolem kotníku. Zamilujete si je stejně jako modelka Bimba, jež je tváří těchto bot.

New York Freestyle jsou inspirovány tamějšími žlutými taxíky a London Freestyle zase kombinují denim s kůží, zajímavým detailem těchto bot je pak typicky britská kohoutí stopa. Model London Freestyle je již od září také v prodeji na New York si však budem muset ještě chvili počkat, začínají se prodávat až v listopadu tohoto roku.

zdroje:wikipedia, www.rbk.com/us/freestyle, www.queens.cz

Autorem článku je Beata B.. Článek najdete v kategorii tenisky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu