Fashion Trends: Jak nosit etno?

Fashion Trends: Jak nosit etno?

3. srpna 2011, etno, etno oblečení, tribal, vzory, trendy, fashion trends, trendy léto 2011, šaty, sukně, boty, doplňky, kabelky

Sponzorované odkazy

Svět se neustále zmenšuje a technologie jde dopředu a to, že můžete na Západě na ulici potkat někoho oblečeného do ponča jihoamerických indiánů či afrických šatů, je jen další připomínka toho, jak globalizace ovlivňuje módu. Etno styl však není nic nového a v roce 2011 působí už trochu jako několikanásobné déjà vu. Návrháři se v módě rádi ohlížejí do minulosti, a to jak do té nedávné, tak i do té hodně vzdálené. Poslední dobou si hodně z nich oblíbilo zvířecí vzory, military styl a právě etno, které se na přehlídkových molech objevují téměř každou sezónu.

Etno oblečení inspirované domorodými kmeny či orientální móda byly trendy jak v roce 2009, 2010, tak i letos. Avšak není to jen záležitost posledních třech let, etno motivy proudily do evropské, nebo chcete-li západní módy, takřka od dob explorace a kolonizace. Z dobitých území se přivážely nejen nové plodiny či koření, ale také nově objevené látky, barvy, tvary a vzory. V moderní době se pak etno těšilo největší popularitě v 60. a 70. letech minulého století, kdy bylo in „vracet se k přírodě“. V novém miléniu se pak o znovurozšíření etna zasloužil módní návrhář Jean Paul Gaultier, který v roce 2005 velkolepě představil svou kolekci „Africká královna“, jež byla plná vzorů, zářivých barev a korálků.

U nás se etno nikdy moc velké oblibě netěšilo, ale řekla bych, že je to způsobeno spíše tím, že nevíme, jak ho nosit. Nemusíte vypadat zrovna jako novodobý hippie či vyznavač východních filozofií. Etno se dá krásně kombinovat i s jinými trendy letošního léta, jako je safari/military trend či zářivé barvy. A jak uvidíte, nemusí vždy jít jen o dlouhé volné tuniky či sukně. Etno prvky se dají vkusně kombinovat takřka s čímkoliv. Jen nezapomeňte, že se vždy jedná o vícebarevné modely, tudíž k nim raději volte něco méně výrazného.

Je úplně jedno zda zamíříte pro inspiraci k africkým kmenům, do Orientu, daleké Asie či k jihoamerickým indiánům, každá z těchto lidových mód má své kouzlo. Je však pravda, že letos má Afrika trošičku navrch.

Jak etno nosit?

Prakticky záleží na tom, jak moc se vám tato móda líbí a jak moc jste odvážné. Troufnete si do Afrikou inspirovaných šatů? Či zvolíte pouze etno sukni či tuniku? Pokud si nejste jista pestrými vzory, „afriku“ můžete mít i v černo-bílé kombinaci. V etnu se můžete naplno vyřádit i v doplňcích, a to nemluvím pouze o afrických korálkových či vrstvených indických a orientálních náramcích. Etno jsou i peříčka, barevné korálky a výšivky, a to na náušnicích, botách i kabelkách. Co říkáte, získal si etno styl v novém kabátě už i Vás?

Zdroj: www.polyvore.com, www.shopstyle.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu