Šaty v antickém stylu

Šaty v antickém stylu

21. srpna 2011, šaty v antickém stylu, antické šaty, řecký styl, římský styl, róba, šaty, dlouhé šaty

Sponzorované odkazy

Plesy, svatby, letní slavnosti – to vše jsou události, na které můžete šaty v antickém stylu vytáhnout a budete za hvězdu. Respektive za bohyni, těmi jsou totiž tyto šaty inspirované. Občas jsou trendy více, občas méně, ale nikdy s nimi úplně vedle nešlápnete. Teď v létě navíc přichází pro antický styl pravá chvíle.

Pokud si nejste jisté, jak přesně šaty ve stylu starověkého Řecka a Říma vypadají, trochu vám je přiblížím. Jedná se o spíše dlouhé róby sahající mnohdy až na zem, většinou bez ramínek či na jedno ramínko. Samozřejmě se ale objevují i moderní varianty s délkou nad kolena. Vyznačují se volným střihem, takže pohodlně zakryjí nějaké to kilo navíc a díky vzdušným materiálům, ze kterých jsou většinou vyrobené, se jich nemusíte bát ani v teplejším počasí.

Šaty v antickém stylu vypadají krásně v ne moc výrazných barvách, jako je bílá, vanilková, světle šedá či oříšková. Zajímavá ale může být i tyrkysová, černá či modrá varianta. Často také bývají zdobené kamínky na lemech či v okolí výstřihu.

Čím šaty inspirované římským či řeckým stylem doplnit? Tady se objevuje další ohromná výhoda antických rób – na rozdíl od většiny jiných šatů vypadají úžasně se sandálky bez podpatků. Perfektní volbou jsou například trendy gladiátorky, či jiné jednoduché páskové botky. S volbou bot si ale zase tak moc hlavu lámat nemusíte, jak už jsem psala, antické šaty bývají dlouhé, a tak vaše obuv zase tak k vidění nebude.

Co se týče šperků, není potřeba zde nic přehánět. Rozhodně nedoporučuji nic výrazného na krk, jednoduchá elegance těchto šatů udělá své i bez náhrdelníku. Naopak můžete dozdobit několika náramky ruce, které by byly až moc holé. Celý outfit dovršíte zvolením správného účesu. Vlasy si navlňte a nechte rozpuštěné, vrchní část hřívy ale sepněte za pomoci spony dozadu. Nebo do vlasů zasaďte užší čelenku v barvě šatů.

Antické šaty nebyly jenom výsadou starověkých bohyní či nynějších hvězd červeného koberce. Do svého šatníku je bez problémů zařadíte i vy a blýsknete se s nimi na mnoha a mnoha událostech. Vždyť kdo by nechtěl vypadat jako bohyně?

Zdroj: www.shopstyle.co.uk, Brand X Pictures / Thinkstock

Autorem článku je Jana K.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu