Černé kozačky – na klínku i bez podpatku

Černé kozačky – na klínku i bez podpatku

2. ledna 2012, boty zima 2012, černé kozačky, kozačky, dámské kozačky, vysoké kozačky, kožené kozačky, zimní kozačky, kozačky 2012, dámské boty, boty

Sponzorované odkazy

Pokud je řeč o nadčasových, elegantních a přesto stylových zimních i podzimních botách, jednoznačně mi vyvstanou na mysli klasické černé kozačky. Je jedno, zda se jedná o kožené či třeba semišové kousky, nebo zda jde o variantu s podpatky nebo klínkem, tyto boty s vámi vydrží několik dlouhých sezón (pokud si vyberete kvalitní obuv) a stále budou působit stylově. Ladí skoro s každou barvou kabátů, s kalhotami, sukní i šaty. Ačkoliv se i u černých kozaček objevuje celá řada inovací, nových materiálů či zdobení, nic nezkazíte úplně klasickými kozačkami pod kolena. Pojďme se podívat, z jakých kozaček si můžete vybírat!

Nízké, nebo vysoké?

V posledních letech se na módním poli objevil trend kozaček nad kolena. Asi se ale shodneme, že přestože vypadají zajímavě, nejsou zrovna na každodenní nošení a ke každému outfitu se také nehodí. Pokud tedy raději nosíte volnější kalhoty či delší sukně, mnohem lépe na vás budou vypadat kozačky nižší. Boty nad kolena si můžete dovolit, pokud oplýváte štíhlými nohami a ve vašem šatníku převládají legíny, skinny džíny nebo krátké sukně a šaty.

S podpatkem či bez?

Ženy se ve většině případů dělí na dvě skupiny: ty, co podpatky milují a ty, co je volí jen v nejnutnějších případech. Leckdy se jedná o otázku pohodlí, málokdo vydrží pobíhat v jehlách celý den. Proto si podpatek vybírejte i u kozaček podle toho, kam v nich budete nejčastěji chodit. Pro každodenní nošení jsou samozřejmě vhodnější boty bez podpatku, pro elegantnější kozačky se naopak vyšší podpatek hodí. Dobrou alternativou mohou být i kozačky na klinku, který je na nošení pohodlnější a navíc na rozdíl od jehel nezapadává mezi dlažební kostky.

Semiš nebo kůže?

Přestože vypadají semišové kozačky v obchodech úžasně, je potřeba si uvědomit, že tento materiál je vhodný pouze do suchého, nebo mrazivého počasí. V kupách sněhu či dešti vás tento materiál ve většině případů jednoduše zradí a nejenže vaše nohy nezůstanou suché, ale takto si boty i velmi rychle zničíte. Kůže se tedy jeví jako vhodnější i teplejší materiál a kožené lakované kozačky navíc přežijí i procházku sněhem. I tady tedy platí, že rozhodnutí o materiálu, ze kterého vaše kozačky budou, stojí hlavně na místech, která v nich plánujete navštěvovat.

Hladké nebo zdobené?

kozaček platí, že čím jsou jednoduší, tím jsou i univerzálnější. Hladké kozačky rozhodně nevypadají špatně, ale na druhou stranu by byla určitě škoda nevyužít stylových současných trendů, například kožešinového lemování, které dodá kozačkám šmrnc a eleganci. Ozvláštní je ale samozřejmě i rafinovaně zvolená jednoduchá přezka, řasení či trendy šněrování.

Zdroje: www.heels.com, Thinkstock

Autorem článku je Jana K.. Článek najdete v kategorii kozačky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu