O dalším vítězi Top Styl Designer se rozhodne v únoru na veletrzích Styl a Kabo

O dalším vítězi Top Styl Designer se rozhodne v únoru na veletrzích Styl a Kabo

9. února 2012, Styl a Kabo, Styl a Kabo 2012, Top Styl Designer, módní přehlídky, módní návrháři

Sponzorované odkazy

V rámci mezinárodních veletrhů módy, obuvi a koženého zboží Styl a Kabo se tradičně koná také soutěž mladých nadějných návrhářů Top Styl Designer. Nejinak tomu bude letos od 12. do 14. února na 39. ročníku této největší módní události ve střední Evropě. Vyhlášení vítěze proběhne druhý den veletrhů v pavilonu P brněnského výstaviště.

Do soutěže bylo letos nominováno sedm návrhářů z České republiky a Slovenska, jeden soutěžící je dokonce z dalekých Filipín. Finalisty Top Styl Designeru pro ročník 2012 jsou Anna Cichá, absolventka UTB Zlín, s kolekcí ETERNAL SEEKERS, ke které ji inspirovala hudba a zpívaná poezie Eternal Seekers a frontmanka kapely Lenka Dusilová. Soubor dvanácti modelů je vytvořen z velmi kvalitních materiálů s ručně vypracovanými detaily.

Další finalistkou je Barbora Divinová. Absolventka Univerzity Hradec Králové se představí s kolekcí ORGANIK. Hlavním znakem její kolekce je aranžování látky principem řasení do výrazné drapérie, přičemž většinu modelů tvoří pružné úplety.

Také absolventka UTB Zlín Barbora Vartíková, je finalistkou Top Styl Designer. Na veletrhy Styl přiveze kolekci s názvem BLACK BIRD, kterou zobrazuje své současné fascinace. Modely se pohybují mezi dvojdimenzionálním a třídimenzionálním prostorem se zachováním ženské siluety, Vartíková klade důraz na nositelnost a pohodlnost oděvu.

Mužskou část finalistů reprezentuje Luděk Kellner, absolvent VOŠ textilní v Brně. Jeho kolekce s názvem THE WAVE je inspirovaná myšlenkami věčně hravé ženskosti a přírodou.

Představí se také finalista až z Filipín, Marian Andrada s kolekcí TRIANGULAR EVOLUTION.

Dalším mužem v soutěži je Pavel Berky, stále ještě student Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Jeho kolekce XY je charakteristická jednoduchostí, čistotou tvaru a důrazem na detail.

Zuzana Králová s kolekcí WHERE EVERYTHING BEGINS sedmici finalistů uzavírá. Pro svou kolekci použila „retor“, materiál, který se většinou využívá pro první zkoušku modelů.

Letošní ročník soutěže Top Styl Designer opět ukáže, že mladí návrháři studující v České republice jsou velmi kreativní a plní originálních myšlenek a pohledů na módu. V rámci veletrhů Styl a Kabo dostanou příležitost se předvést před odborníky z branže. V Brně se rozhodne o vítězi Top Styl Designer 2012 13. února.

Autorem článku je Ostatní. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu