Jak se letos nosí pruhy?

Jak se letos nosí pruhy?

16. duben 2012, pruhované šaty, pruhovaný top, pruhované oblečení, Pruhy, proužky, pruhovaný, pruhy a puntíky, pruhy a květinový vzor

Sponzorované odkazy

Pruhy patří k trendům, kde ze světa módy nikdy nezmizí. Jsou svěží, poutavé a odvážné. Najdete je ve stylu preppy, námořníckém a mnohdy i elegantním.

Navy pruhy

Jak se letos nosí pruhy? (http://www.luxurymag.cz) Jak se letos nosí pruhy? (http://www.luxurymag.cz) Jak se letos nosí pruhy? (http://www.luxurymag.cz)

Námořnická modř je řazena mezi neutrální barvy. Což znamená, že se velmi dobře snese s jinými barvami, ale samozřejmě, stejně jako kterákoliv jiná barva s určitými barvami mnohem lépe vynikne. Opět jako každý rok mezi jarními trendy září známá trilogie bílá, navy modrá a červená.

Proužky však nejsou jen námořnickou výsadou, měly bychom si také připomenout, že je nosíme hlavně díky Coco Chanel, která porušila konvence a začala nosit pruhovaná trička. Možná proto jsou tolik oblíbená, hlavně ve Fancii odkud Coco pochází.

Jak nenosit pruhy

Nikdy nenoste pruhy na nejširší části. Opatrně s pruhovanými doplňky, dokáží také rozšiřovat. Pokud jste přes Vánoce trochu přibraly, vyhněte se šířce pruhů nad 1,5 cm.

Jak se letos nosí pruhy? (http://www.luxurymag.cz) Jak se letos nosí pruhy? (http://www.luxurymag.cz)

Typy pro každého

Nejlepší jsou úzké svislé pruhy. Pruhy na pevných látkách jsou nejvhodnější. Kombinujte pruhy s puntíky a květinami.

Míchání vzorů – dovoleno

Puntík a proužek

Jak se letos nosí pruhy? (http://www.luxurymag.cz)

Nemůžete se rozhodnout mezi puntíkem a proužkem, tak je zkombinujte. V poslední době jsem se do tohoto spojení zamilovala a přede mnou již mnoho návrhářů, kteří vytvářejí skvostné kousky s tímto spojením. Pokud se rozhodnete kombinovat dva oděvy nebo doplňky různých vzorů, dodržujte jednoduché pravidlo: „malý puntík, úzký proužek“.

Květiny a pruhy

Jak se letos nosí pruhy? (http://www.luxurymag.cz) Jak se letos nosí pruhy? (http://www.luxurymag.cz)

Hlavními představiteli jsou Prada a Jason Wu, kteří se nebáli změn a ukázaly nám jak kombinovat dosud neobjevené – květiny a proužky. Při kombinaci vzorů se snažte vybírat proužky v barvě podkladu květin. A opět se držte výše uvedeného pravidla – malé květiny, úzké pruhy.

Typy

Klasické džíny s pruhovaným topem a šátkem pro ležérní vzhled.

Pruhované tričko, blejzr a džíny vytvoří nenucený elegantní vzhled.

Pruhované tílko zastrkejte do šortek s vysokým pasem, k tomu si vezměte velký klobouk a brýle, ať všichni ví, že sledujete trendy.

Zajímavý je i pruhovaný blejzr, který letos vyměňte za fádní jednobarevný.

Zdroj: www.asos.com, www.topshop.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu