Masivní, barevné a trendy tribal a etno šperky

Masivní, barevné a trendy tribal a etno šperky

29. dubna 2012, peříčka, náhrdelník, náušnice, náramek, prstýnek trendy, jaro 2012, léto 2012, šperky, doplňky, tribal, etno

Sponzorované odkazy

Fascinace starými kulturami u lidí trvá už po staletí a stále pokračuje. Styl Indiánů, Afričanů a mnoha dalších také téměř každoročně inspiruje řadu předních módních návrhářů a ti prvky těchto kultur zakomponovávají do svých kolekcí. Nejinak je tomu i letos, teplé počasí těmto stylům hraje do karet a pomalu ale jistě už etnem či tribalem inspirované outfity vídáme v ulicích, nebo minimálně na celebritách, například na nedávném festivalu Coachella. O tom, jak etno styl nosit, jste se již mohli na Luxurymagu dočíst, proto se dnes zaměříme na šperky inspirované těmito kulturami a podíváme se na současné trendy.

Tribal a etno šperky se vyznačují především tím, že jsou výrazné, barevné a velké, a tím pádem nepřehlédnutelné. Mnohdy přebijí i všechny ostatní prvky v outfitu a mají tedy ve výsledném looku hlavní slovo. Jejich výhodou je, že se snesou jak s jednoduchým oblečením laděným do jedné barvy, tak i s divokými a odvážnými potisky, které jsou pro tyto kultury tak typické.

Náušnice

Náušnice ve stylu etno a tribal zaujmou na první pohled. Bývají velmi dlouhé, někdy plné geometrických vzorů a vždy velmi barevné a originální. Hitem letošního roku jsou náušnice zdobené různobarevnými peříčky, které jsou pro etnotribal typické. Zvolit můžete jak decentní menší peříčka, tak i ta opravdu dlouhá. Dalším zajímavým trendem jsou i náušnice se střapečky. Co se týče barev, mísí se zde tmavé tóny černé a hnědé s výraznou oranžovou, žlutou nebo třeba tyrkysovou. Bohužel je ale pravda, že velikosti těchto náušnic často odpovídá i jejich váha, která by se po delší době nemusela našim uším příliš líbit, proto to nezapomeňte vzít při výběru náušnic v úvahu.

Náhrdelníky

tribal náhrdelníky se vyznačují svou masivností, zajímavými barvami i tvary, ale právě díky tomu dodají i naprosto obyčejné jednobarevné halence či tílku úplně nový originální vzhled. Zaplní každý výstřih, ale stejně tak se hodí i k rolákům. Perfektně budou ladit třeba i se vzorovanými maxišaty.

Náramky

tribal a etno stylu seženete samozřejmě i náramky plné barev a vzorů, ale také mnoho dalších šperků jako prstýnky, nebo třeba čelenky a další doplňky do vlasů. Pokud tedy tíhnete k těmto stylům, ale zatím jste si v nich nic nepořídily, šperky jsou určitě skvělým začátkem.

Zdroje: www.polyvore.com

Autorem článku je Jana K.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu