Zázrak jménem BB krém - jak je to s ním doopravdy?

Zázrak jménem BB krém - jak je to s ním doopravdy?

30. dubna 2012, garnier, krém, BB krém, BB cream, BB, Blemish Balm, kosmetika, make-up

Sponzorované odkazy

Určitě už jste o multifunkčním zázraku jménem BB krém slyšely, vždyť tak obrovský boom jsme v kosmetickém světě už dlouho nezažily. Vidina krycího, denního, opalovacího, sjednocujícího a rozjasňujícího krému v jednom jediném balení je určitě zajímavá pro každou z nás, ale na druhou stranu jsme možná trochu skeptické. Je to vůbec možné, aby všechny tyto funkce zastával jediný krém? Bude výsledek kvalitní? Stojí ty peníze vůbec za to? Podívaly jsme se proto BB krémům na zoubek a dnes se dozvíte nejen kde se BB krémy vzaly a co všechno vlastně slibují, ale přinášíme vám i osobní zkušenost s jedním z mála volně dostupných „bébéček“ u nás – krémem Garnier.

Kde se BB krém vzal?

BB krém, v originále Blemish Balm, což ve volném překladu znamená něco jako krém na vady, existuje vlastně už pěknou řádku let. Přestože často čteme, ze BB krém má svůj původ v Asii, není to úplně pravda. Vznikl totiž v Německu, a to už v roce 1950 jako ochrana pleti po laserových operacích. V 80. letech pak proniknul do Asie a zde získal přezdívku „Tajemství korejských hereček“. Z Korey se poté šířil dál a dál, až začal v nedávné době plnit stránky časopisů a blogů i v Evropě a USA.

Nabídka BB krémů & zkušenosti

Na internetu je nabídka BB krémů opravdu široká a seženete zde i ty asijské, ale nakupovat je on-line si, hlavně kvůli různým odstínům, troufne asi málokterá z nás. V obchodech už je nabídka značně slabší. Rozhodla jsem se pořídit si BB krém značky Garnier, se kterou mám zatím pouze kladné zkušenosti, a jejich reklama na tento výrobek je obrovská. Byla jsem tedy přirozeně zvědavá, nakolik je jejich BB krém zázračný a nakolik je to právě reklamní tah.

Možná vás zklame, že k dostání jsou pouze dva odstíny, pro světlou a normální pleť, což je vzhledem k tomu, že se jedná i o krycí krém, trochu málo. Vzala jsem tedy v úvahu svou trochu tmavší pleti a blížící se léto a zvolila jsem tmavší odstín a musím říct, že mi sednul. Stejně tak kladně hodnotím i sjednocení tónu pleti, hydrataci a velmi příjemná je i konzistence, nanášení a vůně. Co trochu pokulhává, je krycí funkce. Pokud trpíte výrazným akné, či kruhy pod očima, nemůžete čekat od BB krému zázraky a použití korektoru se stejně nevyhnete.

Zda se vám BB krém vyplatí kupovat tedy nejlépe posoudíte sama. Doufejme, že se nabídka BB krémů u nás brzy rozšíří a bude z čeho vybírat, aby si každá z nás našla ten svůj.

Zdroje: www.garnier.cz, www.polyvore.com

Autorem článku je Jana K.. Článek najdete v kategorii kosmetika.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu