Módní mistr Emanuel Ungaro / profil návrháře

Módní mistr Emanuel Ungaro / profil návrháře

18. září 2010, Emanuel Ungaro, Lindsay Lohan, Estrella Archs, Esteban Cortezar, Reese Witherspoon, Diva, Senso, Ungaro, Fleur de Diva, Desnuda, Apparition, Avon, U by Ungaro for Her, U by Ungaro for Him,

Sponzorované odkazy

Emanuel Ungaro se narodil ve francouzském městě Aix-en-Provence. Ne náhodou se stal módním návrhářem, jeho otec byl totiž krejčí a první dárek, co dal svému synovi byl šicí stroj. Ve svých 22 letech se Emanuel přestěhoval do Paříže a začala ihned navrhovat pro módní domy ve Francii. Roku 1965 s pomocí dvou umělců si otevřel i svůj vysněný módní dům v Paříži. O osm let později Ungaro zahájil svou první pánskou kolekci, která nesla název Ungaro Uomo.

Pohroma jménem Lindsay

Roku 2009 přijal módní dům Ungaro za uměleckou poradkyni pro letošní kolekci jaro/léto 2010 světoznámou pařmenku Lindsay Lohan. Už od začátku nevypadal její příchod dobře. Kvůli Lindsay Lohan odešel i původní designér značky Esteban Cortezar, který odmítl s Lindsay jakoukoli spolupráci a také dal majiteli ultimátum, které znělo: ,,Buď já nebo ona.“ Módní dům se nakonec rozhodl pro Lindsay a ta měla spolu s novou módní designérkou značky Estrellou Archs necelý rok na přípravu celé kolekce jaro/léto 2010. Možná krátký čas anebo nerozvážnost herečky způsobily to, že se z kolekce stal naprostý propadák. Místo za hlasitého potlesku se po mole prošly Lindsay Lohan spolu s Estrellou Archs za davy smíchu a posměšných poznámek. Ze značkou to šlo z kopce a i Emanuel Ungaro ví, že Lindsay Lohan nebyla tou správnou volbou.

Módní mistr Emanuel Ungaro / profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)

Parfémy Emanuel Ungaro

Parfémy od Emanuela Ungara se mohou pyšnit nejen svou jedinečnou vůní, ale také svým ojedinělým designem, který vás zaručeně přiláká. Emanuelovým prvním a také nejznámějším parfémem se stal roku 1983 parfém Diva. Následujícími parfémy byly Senso a Ungaro. Roku 1997 vytvořil Ungaro spolu s Ferragamo a Bulgari novou společnost Emanuel Ungaro Parfums. Novými parfémy v nové společnosti byly Fleur de Diva, Desnuda a Apparition. Roku 2008 navrhl tehdy ještě hlavní módní návrhář domu Ungaro Esteban Cortezar exkluzivní vůně pro Avon U By Ungaro For Her a U By Ungaro For Him. Tváří parfémované vody U By Ungaro For Her se stala známá herečka Reese Witherspoon.

Módní mistr Emanuel Ungaro / profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)

Boty a sluneční brýle Emanuel Ungaro

Boty od značky Emanuel Ungaro si snad musí oblíbit každá žena. Jejich nápaditý design je někdy až legrační. Emanuel Ungaro chce, aby se žena cítila v jeho modelech svůdně a sexy a to dokazuje především ve svých kolekcích bot. Jedná se většinou o boty na velmi vysokém podpatku, které připomínají střevíčky princezen. Sluneční brýle od Emanuela Ungara jsou také velmi nápadité. I když vyzařují sportovním stylem, jsou přesto elegantní. Hodí se pro správný model aktivní, krásné a šlechtěné ženy.

Módní mistr Emanuel Ungaro / profil návrháře (http://www.luxurymag.cz)

Zdroje: www.ungaro.com, www.polyvore.com

Autorem článku je Hedvika F.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu