Etno a folklor - žhavý podzimní trend!

Etno a folklor - žhavý podzimní trend!

2. září 2012, etno, folklor, country, potisky, vzory, barvy

Sponzorované odkazy

Podzim je tady a s ním i podzimní trendy. Jak je známo, podzim je hodně pestrý na barvy a vzory. Co se bude nosit tuto sezónu a které modely vás zahřejí? Číslem jedna je rozhodně etno a jeho dvojčetem je právě folklor. Inspiraci hledejte u východo a severoevropanů.

ETNO

Jde ruku v ruce s folklorem, ovšem oba dva styly jsou trochu rozdílné. Etno je inspirováno místními tradicemi stejně jako folklor. Rozdíly pozorujme v detailech – etno je divočejší, zdobenější, důraz je kladen na ruční výšivky. Velkou roli zde hrají i perličky a korálkové zdobení. Nejčastější vzory jsou indiánské, indické, egyptské a čínské. Avšak letošní podzimní etno je jiné – inspirováno východní Evropou, kočovníky a tak trošku gipsy módou. Ovčí vlna a kožešinky doplňují nejen kabáty a bundy, ale i svetry a ponča. Právě ponča a zavinovací svetry jsou velkým podzimním trendem. Co se barev týče – volte z pískových odstínů a kombinujte je s odstíny modré barvy. Dalším výrazným trendem jsou maxišaty a etno legíny. Skvělým doplňkem k etno módě je tzv. cikánské zlato. Vypadá trošku zastarale a zašle, netřpytí se, ale krásně cinká. Nápadité a výrazné prsteny a náramky jsou to pravé.

FOLKLOR

Není tak divoký a „kočovný“. Naopak – folklor je spíš domácký a farmářský, hodně si přivlastnil z country stylu. Kostkované košile uvázané na uzel, boty v barvách pískově žluté a džínovina, s kterou se kombinuje nejčastěji. I zde se inspirujme z místních tradic. Folklorní výšivky, vrstvení oblečení, kalhoty či šaty, co mají šle a kotníčkové boty jsou běžné poznávací prvky. Z barev se zde objevuje převážně červená v kombinaci s béžovou a zemitými odstíny. Folklorní styl skvěle oživí klobouček nebo šátek na krku. S folklorem si dovezete kus venkova i do města.

JAK NOSIT ETNO A FOLKLOR?

Důležitou součástí těchto dvou stylů jsou doplňky, a to hlavně šátky a bižuterie. U bižuterie platí zásada – čím víc, tím líp. Tady nemusíte váhat, zda si vzít jeden výrazný doplněk. Vemte si klidně všechny. Velké výrazné prsteny, mohutné náramky a spousta cinkavých náhrdelníků. Náušnice s peřím a čelenky do vlasů v hippie stylu jsou také důležitou součástí doplňků. Šátky můžete nosit uvázané kolem krku anebo na hlavě jako čelenku či turban. K tomuto stylu se hodí především kotníková obuv v pískových barevných odstínech. Etno a folklor jsou free, volné a nespoutané, nebojte se odvázat!

Zdroje: www.karmaloop.com

Autorem článku je Tereza K.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu