Výrazné kontrastní límce jsou in!

Výrazné kontrastní límce jsou in!

6. září 2012, límce, límečky, odnímatelné límce, korálkové límce, vyšívané limce, kontrastní límce, barevné límce

Sponzorované odkazy

Letos na podzim se stává nejzajímavějším doplňkem límec. Můžete se jednat o kontrastní límec na košilích, šatech nebo kabátech, který je k oděvu přišitý napevno nebo mnohem lepší je límec, kterým samostatně můžete doplňovat jednoduchá trička nebo šaty.

Barevný límec

Kontrastní barevné límce jsou zajímavým doplňkem, který podtrhne jednoduchý outfit. Navíc se dá velmi zajímavě pracovat s barevnými kombinacemi, například modré šaty a hnědý límec nebo hnědé tričko a okrový límec.

Perfektně vypadá krajkový límec, pod kterým prosvítá barevný podklad nebo dokonce i slabý koženkový límec, který s halenkou kontrastuje svoji texturou.

Aby bylo vidět, že košile, blůza nebo šaty jsou opatřeny límcem a aby nesplýval se svým okolím, může být límec olemován světlou nebo tmavou výšivkou nebo jiným zdobením, například může být jen vykreslena špička límce.

Vyšívaný límec

Skvostné vyšívané límce jsou ozdobeny malými korálky a perličkami na saténovém podkladě. Ovšem prvotřídním zdobícím doplňkem, krášlícím dekolt, je saténový límec, mnohdy potažený krajkou, vyšívaný kameny a kamínky, flitry nebo cvoky.

Korálkový límec

Korálkový límec může mít tvar límce Peter Pan nebo také může vypadat jako několikařadý stupňovitý náhrdelník. Zadní zapínání může být na háčky nebo jen se zavazovací stuhou.

Límec Petr Pan

Límec Petra Pana je plochý, se zakulacenými rohy, je pojmenován podle límce na kostýmu, který oblékla v roce 1905 herečka Maude Adams v roli Petra Pana. Od té doby se stal límec módním doplňkem na holčičích šatech. V současnosti si límec velmi oblíbila Kirsten Dunst, Michelle Williams a Alexa Chung.

Sama sobě návrhářkou

Odnímatelný límeček si můžete vyrobit sami třeba ze staré košile, ale zkontrolujte, zda není límeček ošoupaný. Nejvhodnější je límeček z pánské košile, protože je pevnější a bude lépe držet. Nyní můžete vyměnit knoflíček za jiný zdobnější a na límeček můžete našít korálky, flitry nebo pomocí lepidla na textil nalepit kamínky.

Zajímavé je také batika horní části košile, pokud se Vám to povede, jen v oblasti límečku, který můžete dozdobit podobným způsobem.

Zdroj: www.asos.com

Autorem článku je Jana A.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení a doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu