Harémové kalhoty vytáhněte klidně i na podzim!

Harémové kalhoty vytáhněte klidně i na podzim!

16. září 2010, Harémové kalhoty, volné kalhoty, harémky, harem pants, trend podzim 2010, móda 2010

Sponzorované odkazy

Je tomu už více než rok, co se typ kalhot, ženami zbožňovaný, muži opovrhovaný, vrátil na módní výsluní. O jaký typ kalhot se tedy jedná? Jedná se tzv. orientální, turecké, harémové či jednoduše volné kalhoty, které jsou charakteristické sníženým sedem a obepnutými lýtky/kotníky. Pravděpodobně, každá větší módní znalkyně už ví, že se již nejedná pouze o pomíjivý trend, ale o opravdu zralou módní záležitost, kterou nejen oslníte, ale pokud budete vhodně kombinovat jednotlivé prvky, možná přimějete i muže ve svém okolí, aby harémové kalhoty milovali stejně tak, jako vy nebo Carrie Bradshaw (Sex ve městě)

Zralá módní záležitost, nebo dočasný trend?

Před několika lety dopadl na módní scénu trend legín do takové míry, že české ženy na chvíli ochotně vyměnily klasické džíny za pohodlné bavlněné kalhoty. Každá horká novinka si získá vždy několik vyznavačů, několik odpůrců a velké procento podvolených. Nyní se situace uklidnila a nastal ten správný čas na přehodnocení trendů. Harémové kalhoty se staly třešničkou na dortu posledních několika sezón, přestože jsou naprosto stylovým trendy oděvem, rozhodně se s nimi nesetkáme tak často. Harémky si nadále drží umělecká mola nejen high fashion, ale také standartní oděvní řetězce se rozhodně nemají k ústupu, takže neustupujte ani vy, tuším, že harémky nás všechny ještě překvapí.

Postava vs. orientální kalhoty

Mnohokrát jsem již zaslechla tu půvabnou větu: „Ne, tento typ kalhot si dovolit nemohu, nesluší mi.“ Pokud se budete na** harémy** dívat od počátku skepticky, pochopitelně velkou parádu nenaděláte. Nejsou kalhoty špatných stylů, pouze kalhoty špatných střihů. Každá ženská postava je naprosto individuální a je třeba hledat na ni ten pravý šperk a nejen nutnou pokrývku. Bylo by bezpochyby lživé tvrdit, že krásky dokonalých postav tento trend nebudou mít naprosto svobodně otevřený a stejně tak lživé by bylo tvrzení, že ženy plnější tvarů nemají šanci v harémkách zazářit a oslnit. Ba naopak, umělecká esa módních domů jako Marc Jacobs či Chanel pochopili, že ženy mohou být krásně jen tehdy, pokud budou i zdravé a rozhodly se začít tvořit i standardní konfekční velikosti.

Jak nosit harémky?

Jelikož turecké kalhoty jsou od své podstaty rozevlátou a velice pohodlnou záležitostí, která rozhodně nedává vyniknout ženským křivkám, doporučovala bych zkrášlit svá těla upnutým topem, který dá vyniknout ženskosti. Ač se velice často ženy (především u triček a topů) zdráhají příměsí elastanu, neboť ve spojení s tolik oblíbenými džínami, vytváří nevzhledné ohyby, zde u harémových kalhot není třeba se čehokoli obávat.Harémové kalhoty jsou nejen maximálně pohodlné, ale rozhodně v žádném případě nepřiškrcují postavu a nedělí ji, naopak, harémy jemně kloužou po ženských křivkách. Pokud se obáváte topů, jelikož vašim kritickým bodem je bříško, nebojte se, pokud top doplníte o nějaký slušivý šál, bezpochyby výsledný efekt bude naprosto dokonalý a nebude zbytečně zdůrazňovat vaše nedostatky. Jestli i nadále nemáte jednoduše tolik odvahy rýsovat vaši postavu, stále můžete kombinovat volnější halenky, které obzvláště v některých případech vypadají naprosto skvostně.

Zdroje: www.net-a-porter.com www.polyvore.com

Autorem článku je Martina J.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu