Co mají všichni s těmi knírky!? / Moustache trend

Co mají všichni s těmi knírky!? / Moustache trend

13. září 2012, moustache trend, knírky, moustache móda, moustache oblečení, mustache

Sponzorované odkazy

Co mají všichni s těmi knírky!? / Moustache trend (http://www.luxurymag.cz)Musím se přiznat, že pokaždé, když se v módě objeví něco tak kontroverzního a nápadného jako je právě moustache trend, nechává mě to úplně klidnou, jelikož mám za to, že takové trendy si osvojují jen celebrity a bloggeři. A ačkoliv moustache trend není až takovou novinkou, musím se přiznat, že až donedávna jsem ho vídala právě jen na blozích a v módních časopisech. Tedy až do té chvíle, než jsem při svém výletu do polského Krakowa, nespatřila na zastávce asi tak 14letou dívku s hipster slunečními brýlemi, které k sobě měly řetízkem připojen plastový černý knírek, který se dívce pohupoval pod nosem. Tuto vychytávku jsem sice už viděla, ale opravdu jen na celebritách a módních freaks, a tak jsem dalších pět minut čekání na zastávce přemýšlela nad tím, proč to proboha doopravdy někdo nosí? Kde se tedy vzal trend knírků? Proč je to trend? A proč o tom vlastně píšu?

Co mají všichni s těmi knírky!? / Moustache trend (http://www.luxurymag.cz)

Musím říct, že při svém pátraní za zrodem trendu moustache neboli také zkráceně ‘stache, jsem moc nepochodila a zjistila, že to nikoho vlastně nezajímá. Má to tedy nějaký význam? A je to vůbec důležité? Jeden hlubší význam ale knírky mají. Jsou totiž symbolem boje proti rakovině prostaty. Každý rok v listopadu (19. Listopadu je pak mezinárodní den knírků) kampaň Movember (moustache + November) žádá muže po celém světě, aby si nechali narůst knír a pomohli tak získat finanční prostředky a zájem o nejzávažnější zdravotní problémy mužů. No, ale je toto pro všechny, co jsou knírky posedlí důležité? A vědí to vůbec? Zdá se, že vlastně ani ne, hlavně že je to cool.

Co mají všichni s těmi knírky!? / Moustache trend (http://www.luxurymag.cz)

Knírky mají podle všeho na svědomí tzv. hipsteři (ostatně jako téměř všechny poslední trendy), pro které jsou knírky originálním a ironickým vyjádřením proti konvenčním módním myšlenkám. A jak už to tak bývá, z původně originální a cool věci, se stal rychle masový trend, který pozbyl na významu. A tak dnes máme knírky na tričkách, hrnkách, již zmiňovaných brýlích, dokonce i na nehtech, ve formě různé bižuterie, v citátech, na zdech atd. atd. Knírky můžou být téměř všude. Otázkou je – na jak dlouho? A jak by řekl klasik – Dávám jim rok..maximálně dva!

Co mají všichni s těmi knírky!? / Moustache trend (http://www.luxurymag.cz) Co mají všichni s těmi knírky!? / Moustache trend (http://www.luxurymag.cz)

Zdroje: www.polyvore.com, pinterest, weheartit.com, http://www.gagsandgoods.com/…-p-1057.html

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu