Trendy společenské šaty pro sezónu podzim-zima 2012

Trendy společenské šaty pro sezónu podzim-zima 2012

7. října 2012, sexy šaty, šaty do tanečních, šaty na věneček, party šaty, společenské šaty 2012, high-low, šaty, společenské šaty, peplum

Sponzorované odkazy

Plesová sezóna je ještě daleko, ale s podzimem už tradičně přichází spousta společenských událostí, jako jsou firemní večírky, lekce společenských tanců, formální pracovní schůzky aj. Jaké trendy dominují ve společenské módě? Představme si šaty peplum, flitrované, krajkované a háčkované nebo high-low. Z barev dominuje červená a černá a pudrové odstíny.

PEPLUM

Peplum šaty jsou šaty s volánkem v pase, který zdůrazňuje boky. Tento druh šatů je velmi ženský a měl by vám vytvořit ideální postavu ve tvaru „přesýpacích hodin“, zvlášť pokud máte chlapeckou postavu a rovný pas – peplum šaty jsou kouzelné a rázem vám vykouzlí ženské boky. Jedná se předvážně o šaty klasického střihu – tedy pouzdrové.

FLITRY

Kdo má vryto do paměti, že flitry patří pouze na diskotéky, tak se šeredně plete. Flitrované společenské šaty jsou toho důkazem. Působí velmi luxusním dojmem a budete se blyštit jako diamant. Tyto šaty využijte spíš na formální večírky než běžné pracovní schůzky. S doplňky buďte velmi opatrná – volte raději decentní šperky.

KRAJKY A HÁČKOVANÉ ŠATIČKY

Jsou velmi romantické, dívčí a tak trochu konzervativní, přitom sexy. Krajkou bývá zdobený převážně vrchní díl šatů a rukávy (pokud šaty nějaké mají). Sukýnka je nejčastěji v áčkovém střihu a často tylová. Výstřihy jsou zde tabu – celkový dojem by byl přeplácaný. Háčkované šaty v obchodech naleznete spíše ve světlých barvách a nemusíte se bát, že pod nimi půjde něco vidět – mají podšívku.

HIGH LOW

Asi přemýšlíte, co pod tímto názvem představit. High-low jsou šaty asymetrického střihu. Myslíme tím hlavně spodní část šatů – sukni. Vepředu krátké a vzadu dlouhé. Díky kratší délce vepředu můžete poodhalit své nožky a delší část sukýnky vám bude dělat vlečku. Krásně princeznovské, nemyslíte? Vrchní část šatů bývá často korzetová a vzorovaná či nápadně zdobená. Sukně je spíš jednoduchá a jednobarevná. Nic se nesmí přehánět. K těmto šatům můžete obout jak páskové boty, tak lodičky.

Zdroje: Thinkstock, www.asos.com

Autorem článku je Tereza. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu