Žádný modní diktát! Kolekce Blažek podzim/zima 2010

Žádný modní diktát! Kolekce Blažek podzim/zima 2010

12. září 2010, Blažek, obleky Blažek, pánská móda, Blažek podzim/zima 2010, Blažek podzim 2010, pánská móda podzim 2010, pánské oblečení

Sponzorované odkazy

Módní dům Blažek přichází na trh s novou kolekcí s poetickým názvem „It seems to me“, určenou pro sezonu podzim/zima 2010. Kolekce jemně balancuje mezi formálním a neformálním stylem, pohrává si s inovacemi i tradičním krejčovským pojetím. Přináší tzv. styl décontracté elegance, jenž prostřednictvím doplňků rozehrává prostor pro kreativitu a cílí na zákazníky, kteří se rozhodli experimentovat, nejen plynout s davem.

Po letní lehkosti, optimismu, veselí a bezstarostnosti je kolekce více spojena s vnitřním příběhem, který potlačuje povrchní přístup k módě i zaběhnuté stereotypy, naopak zdůrazňuje emocionální hloubku, snahu o zachycení pocitů, nálad, radostí i starostí. Více se zaměřuje na potřebu zákazníka vyjádřit svou individualitu, hledat nové přístupy a podporovat jeho snahu odlišit se. Nabádá jej k experimentům, k rozvíjení představ, splnění vlastních snů.

Jak říká majitel módního domu Ladislav Blažek:* „Doba striktního dodržování trendů je, myslím, už dávno pryč. Dnes jde každá značka svojí cestou a spojitost s trendy je spíš v náznacích. Základ stojí na historii dané značky a na zkušenostech z předchozích kolekcí. Čistě trendové modely tvoří jen dílčí část sortimentu a většinou nepřevažují. Také současní zákazníci už nepodléhají diktátu trendů jako před deseti patnácti lety. Moderní móda je velmi otevřená.“*

A jak to vidí dvorní designér Roman Humlíček? „Současný vývoj v pánské módě je poměrně liberální. Neplatí žádný jednoznačný diktát, jaká barva či tvar patří na vrchol. Žádaná je pestrost a čitelný rukopis. Při navrhování kolekcí dávám na pomyslné misky vah dva aspekty, které zohledňují různá zákazníkova očekávání,“ říká a dodává: „Tím prvním je vytvářet praktické oblečení, jež je pohodlné a splňuje nároky na každodenní nošení. Ten druhý je založen na odvážných nápadech s cílem vyhovět přirozené touze po změně.“

Všechny oděvy z nové kolekce jsou připraveny ve dvou liniových řadách. Zejména aktivním mužům, kteří preferují současný styl mladé módy, je určena trendy slim řada, jejímž hlavním rysem je štíhlá silueta. Oděvy s označením regular jsou připraveny pro ty, kteří dávají přednost volnějším a pohodlnějším střihům.

Dlouhodobě se staly zcela samostatnou částí kolekce obleky. Pro nadcházející sezonu jsou připraveny v tmavých odstínech. Saka mají výhradně jednořadové zapínání na jeden nebo dva knoflíky. V případě třídílných kompletů jsou ještě doplněny vestou.

Obleky z řady slim jsou ze strečových materiálů, které kromě dokonalého padnutí umožňují i dostatek volnosti při pohybu. Díky nim lze v kombinaci s košilí přiléhavého střihu, extrémně úzkou kravatou a štíhlými černými botami vytvořit outfit dokonale čistého, až minimalistického vzhledu. Pro obleky z řady regular bylo užito jemných vlněných přízí či směsí vlny s hedvábím nebo kašmíru.

Veliké zastoupení v kolekci mají košile, jež jsou vyrobeny z čisté bavlny, případně ze směsí s elastanem. V barevnosti převládají světlé tóny, ale stále více se do popředí zájmu dostávají košile s výraznými vzory i barevností. Ty mohou v kombinaci s neutrálními kalhotami, bundou nebo krátkým pláštěm vytvářet velmi zajímavé barevné akcenty.

Asi není třeba zdůrazňovat, že ani letos na podzim se kolekce neobejde bez pletených pulovrů a svetrů. Ty nejlehčí pulovry, vyrobené z pima bavlny, lze skoro zařadit do kategorie triček. Oblékají se přímo na tělo a hodí se ke každému stylu. Stačí vybrat vhodný typ − se zapínáním na tři knoflíčky či s límečkem, kulatým průkrčníkem, véčkem nebo rolákem. Módní gurmány nejspíše osloví puristické svetry ze směsi hedvábí, kašmíru a bavlny s nenapodobitelným vzhledem a omakem. Klubové svetry určené ke kombinaci s košilí ozvláštňují sportovní detaily – kontrastní barevné proužky v krajích a výšivky. Pro hřejivé svetry z merino vlny jsou v nadcházející sezoně charakteristické zvětšené motivy vzorů tradičně využívaných na pánských vlněných látkách.

S nadcházejícím podzimem přicházejí opět ke slovu bundy a pláště, v jejichž pojetí se odrážejí různé styly i tvarování. Přes oblek se nosí vlněné velurové pláště s délkou nad kolena, které jsou volnější. Oproti tomu pro městské pláště ve zkrácené délce (alternativa delší bundy) jsou typické zvýrazněné pasové linie. Pro neformální příležitosti a volný čas jsou připraveny parky a kabany, které nezapřou inspiraci uniformou (nakládané kapsy, dvouřadové zapínání). Pro sportovně založené muže jsou určeny krátké bundy štíhlého střihu s délkou do boků, které je ideální kombinovat s přiléhavými džínsy. Pro vyznavače rockerského stylu je v kolekci zastoupena i kožená bunda s robustnější­mi zipy.

Módní dům Blažek připravil kolekci oblečení do zaměstnání a pro volný čas, která je historicky nejobsáhlejší i nejvariabilnější. Roman Humlíček na vysvětlenou uvádí: „V tomto segmentu neustále rozšiřujeme naši nabídku, ta již nyní zahrnuje kalhoty, košile a svetry, měkké blejzry, bundy, pláště i širokou škálu doplňků.“ A ještě dodává:* „Kombinací jednotlivých kusů oblečení lze namixovat formální i neformální styl. Vezměte si například takový blejzr, svým pojetím se zcela odpoutává od klasického saka, při sladění s košilí a kalhotami vytváří outfit ve stylu formálního obleku, v kombinaci s džínami lze však získat uvolněný sportswear vzhled. Anebo pro nadcházející sezonu těžko postradatelná vesta, v kombinaci s pulovrem a šálem působí ležérně, s košilí formálně. Odvážnější muži ji mohou obléknout i jen tak na tělo a doplnit ji lehkým šálem, kromě elegance tak budou i velmi šik.“* Výčet designér uzavírá: „Čepice, opasky, rukavice, obuv, to vše jsou zdánlivé drobnosti, kterými však lze výrazně ovlivnit celý outfit a v kombinaci se zajímavou stylistikou dotvořit oděv tradičního vzezření do naprosto nového módního vzhledu.“

Charakteristika módního domu Blažek

Od svého založení začátkem 90. let se módní dům Blažek snaží o vyplnění mezery na trhu pánské módy. Zaměřuje se především na vysokou kvalitu, precizní zpracování a nadstandardní doplňkové služby. Pánská móda značky Blažek je nabízena ve čtyřech základních liniích – tzv. Event, Business, City a Casual – doplněných o kolekci módních doplňků a bot. Čtyřikrát do roka jsou prezentovány nové kolekce, které jsou nabízeny výhradně ve vlastní síti značkových prodejen. V tuto chvíli mohou zákazníci navštívit 23 prodejních míst v České republice a šest na Slovensku. Individuální krejčovské úpravy a výroba košil na míru jsou nabízeny v celé obchodní síti a patří mezi vyhledávané služby módního domu. Kolekce vznikají ve vlastním designérském studiu, které vytváří všechny modelové vzory. Kreativní tým přichází pro každou kolekci se zcela novými myšlenkami a přístupy, které odrážejí aktuální módní trendy, představují čisté linie, důmyslné detaily a pro značku tak charakteristickou vysokou kvalitu krejčovského zpracování a nadčasovost. Maximální pozornost je věnována výběru dodavatelů luxusních materiálů, jimiž jsou převážně proslulí italští výrobci.

Značka Blažek je vyhledávána zákazníky, kteří si potrpí na nejvyšší kvalitu a pro něž je důležité vypadat dobře a elegantně.

Zdroj: www.blazek.eu

Autorem článku je Ostatní. Článek najdete v kategorii pánské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu