Podzimní kozačky 2010 – hlavní součást podzimního šatníku

Podzimní kozačky 2010 – hlavní součást podzimního šatníku

23. září 2010, kozačky, kozačky na podzim, podzimní kozačky, Marni, Fendi, Roberto Cavalli, Chloé, YSL, luxusní kozačky

Sponzorované odkazy

Kozačky se staly módním doplňkem číslo jedna všech sezón. Jaro, léto, podzim nebo zima, každé období je vhodné pro nošení kozaček. A módní návrháři to moc dobře vědí a snaží se ukojit naše vysoké požadavky. V nabídkách najdeme sportovní kozačky na nízkém podpatku nebo naopak elegantní extra vysoké jehlové kozačky i business kozačky vhodné pro formální příležitosti.

Dle aktuálních trendů se často objevuje na obchodních pultech „holínkový styl“, ocvočkované kozačky (i jiné botky) a také jednoznačně nejpopulárnější „jezdecké“ kozačky nad kolena.

Spojením vysokých jehel a jezdeckého stylu vykouzlila značka Fendi krásné kozačky plné ženskosti. V kombinaci s kabelkou též značky Fendi lze vytvořit velmi rafinovaný outfit.

Jezdecké kozačky bez podpatku působí na mnohé jako rybářské holiny. Samozřejmě i mistr tesař se někdy utne a je pravda, že nabídka některých z velkoobchodních řetězců prodejců obuvi je občas hodna zděšení. To se nemůže stát u opravdových mistrů, jako je například decentní značka Chloé. Poměrně dost záleží na tom, s čím takovou obuv skombinujete, protože bujarou fantazii občas nezachrání ani ty nejdražší kozačky. Ideální jsou legíny, topík a kratší bundička nebo sáčko, vznikne tak působivý a harmonický soulad.

Nicméně klasika je klasika a jestli někdo umí dělat krásné jednoduché, a přesto úchvatné boty, je to YSL. Malý detail. jako jsou třásně, kozačky decentně ozdobí ale nijak nepřebíjí, navíc třásně jsou jedním z hitů sezóny a najdeme je nejen na doplňcích.

Na začátku jsem psala o tom, že výrazným prvkem doplňků jsou letos cvočky. Někdy jsou nenápadné a lemují třeba jen podrážku a někdy tvoří dominantní prvek. Vy se můžete inspirovat značkou Christian Loboutin.

Ještě dvě perličky na závěr. Značce Marni se podařilo perfektně skloubit dva prvky do jedněch kozaček, holínkový styl a cvočky, a to v dokonalé rovnováze a ještě ke všemu na podpatku. Bravo!

Roberto Cavalli nabízí vysoce elegantní kozačky s moderním kožíškem zajímavě lemované stuhou. Opět bravo!

Zdroj: www.net-a-porter.com

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii kozačky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu