Pletené kabátky vás na podzim zahřejí a navíc jsou velmi trendy!

Pletené kabátky vás na podzim zahřejí a navíc jsou velmi trendy!

13. října 2010, Pletená móda, pletené kabátky, podzimní kabátky, kabátky 2010

Sponzorované odkazy

A je to tu, nastalo tolik vysněné období každé módní gurmánky, období, kdy umělci hýří kreativitou ovinutou jemným pozlátkem elegance a ženy mají pocit, že ve světě módy není nic nemožné. Podzim je jednoduše královským obdobím módy, poskytuje volnost, neomezené množství stylů, barev a střihů. Každý módní tvůrce má svůj vlastní postoj, který smí vyjádřit právě díky tomu, že období podzimu je tak dramatické.

Když jsem začala psát tento článek, dlouze jsem přemýšlela nad tím, jak přivést právě téma pletených kabátku až do vašich šatníků. Jednoduše, předsudky jsou předsudky a není tomu tak dlouho, co ženy doma na kolenou pletly svetry, protože jednoduše nebylo zbytí a tím se pletené móda tak nějak posunula v českém povědomí do praktických kousků, ideálně domácí výroby a nikoli záležitost velkého módního dobrodružství. Takže, jen na úvod, pletené kabátky nejsou nudné a nejsou určeny jen zralejším ženám, ba naopak, pletená móda může být překvapivě dráždivá a velice svůdná. Přesvědčte se!

Teď, když už jsem vám představila několik možných variací, jak z pleteného kabátku udělat dokonalý, vysoce módní outfit, nastala chvíle, kdy je třeba říci něco ke konkrétním jednotlivým kouskům a to rovnou ve spojení s různými typy postav. Nerada bych se některé z řad našich čtenářek jakkoli dotkla, sama jsem tento způsob dělení postav nikdy neměla ráda, ale v tomto článku jsem se přesto odhodlala tohoto dělení využít. Právě pletenina dokáže až extrémně zkreslovat postavu a ráda bych naše čtenářky vyvarovala jakýchkoli módních faux-pas, neboť jednoduše řečeno, nikdo není dokonalý a každá žena chce nechat vyniknout především své klady, takže směle do toho!

Pro ženy plnějších tvarů

Jak jsem již v předcházející části zmínila, pletenina opravdu dokáže někdy až extrémně zkreslovat postavu, čímž se z velice módní záležitosti, během okamžiku může stát opravdové módní faux-pas. Pokud patříte mezi majitelky opravdu ženských křivek, ráda bych vám doporučila pár možných způsobů, jak ulahodit svým postavičkám.

  1. Pokud pletenina, tak doporučuji jemnější provedení. Čím silnější vlákno, čím výraznější vypletené hrubé vzory, tím opticky širší bude působit vaše postava. Proto doporučuji se zřeknout huňatých kabátků a hledat splývavé, jemnější, ideálně hladké varianty.
  2. Zdůrazněte pas! Zapomeňte na chvíli na mýty, že pásky si mohou dovolit jen ženy útlejších postav, tak to opravdu není, ba naopak, postavy typu přesýpacích hodin, mohou právě díky páskům, pozvednou své křivky!
  3. Roláčky? Může být, ale neměly byste zapomínat, že právě roláčky u silnějších postav zkracují krk a tím postavu opticky rozšiřují, je třeba vhodně vybrat daný typ.
  4. Řasení? S tím se raději rozlučte, pokud patříte mezi majitelky objemnějších hrudníčků a pokryjete tento svůj dar od přírody ještě metry řasené pleteniny, nebude to zrovna ideální.

Pro ženy útlejších postav

Jednoduše řečeno, módní průmysl přeje daleko více dámám útlejších postav a proto i výběr pletených kabátku bude trochu jednodušší.

  1. Útlejší postava ještě neznamená postavu dokonalou, pokud vás trápí až extrémně štíhlá postavička, zkuste zvolit vzory a silnější vlákna, která opticky vaši postavu rozšíří. (Pochopitelně i jemná, hladká vlákna jsou naprosto v pořádku.)
  2. Za předpokladu, že k vám příroda nebyla příliš štědrá a jednoduše nejste zrovna majitelkami bujného poprsí či případně kulatých zadečků, zkuste řasit!
  3. Patříte mezi ty šťastné majitelky pravých ideálních křivek? Zdůrazněte svůj pas právě momentálně vysoce módními tenkými pásky.
  4. Podzim přeje rozevlátým kardiganům, takže jim přejte i vy, jelikož tyto půvabné rozevláté kousky jsou jako stvořeny pro útlé postavičky.

Zdroj: www.polyvore.com, iStockPhotos / Thinkstock

Autorem článku je Martina J.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu