Kozačky ve stylu grunge

Kozačky ve stylu grunge

29. ledna 2013, kozačky grunge, Doc Martense, obuv Converse

Sponzorované odkazy

V posledních letech pozorujeme návrat výrazných módních stylů. Mezi ně patří nezaměnitelný army styl oblékání s dvouřadými vojenskými kabátky, punkový styl, ve kterém figurují především cvočky a zipy nebo rockový styl s nepřehlédnu­telnými doplňky a s oblibou v tmavých barvách. V ulicích se stále častěji setkáváme s outfity v duchu 90. let. Většina alternativních stylů oblékání úzce souvisí s hudebním stylem nebo specifickou subkulturou. Převážně tedy mluvíme více, nežli o stylu oblékání, o životním stylu.

Když se řekne 90. léta, vybavím si dva protikladné prvky. Prvním je hudební scéna – Kurt Cobain a kapela Nirvana. Druhým je seriál Beverly Hills a s ním spojený populární styl oblékání. Ze světa hudby se zrodil nejeden módní styl, v letech 80. to byl jedinečný styl grunge.

Kozačky ve stylu grunge (http://www.luxurymag.cz)

Pro mne představuje návrháře v duchu grunge Rick Owens. Jeho móda je neotřelá a často provokativní. V tomto článku se zaměřujeme na boty ve stylu grunge a ty na jeho přehlídkách chybí opravdu málokdy.

Seznamte se – grunge styl

Zcela stručně si zopakujme několik typických prvků pro styl grunge. Tato móda představuje oblečení i doplňky, které vypadají onošeně, poničeně a často také přesně takové jsou. Využití starého oblečení, potrhaných džínů a kalhot a obliba flanelových košilí – základní prvky stylu grunge. A co obuv?

Kozačky ve stylu grunge (http://www.luxurymag.cz)

Boty ve stylu grunge mají několik výrazných prvků. Převážně se jedná o styl military obuvi – vysoké kotníčkové boty nebo kozačky, šněrování a na první pohled bytelná obuv. Nechybí ozdobné přazky, spony a vysoké podrážky. Mezi grunge obuv by patřily na příklad světoznámé boty značky Doc Martens. Pokud vás zrovna „martensky“ neoslovují, můžete využít i populární boty značky Converse.

Kozačky ve stylu grunge (http://www.luxurymag.cz)

Dámské kozačky grunge

Styl grunge čerpá inspiraci mezi rockovým i punkovým stylem oblékání. Proto nalézáme téměř vždy mnoho společných prvků. Dámské kozačky ve stylu grunge jsou již na první pohled nepřehlédnutelné.

Kozačky ve stylu grunge (http://www.luxurymag.cz)

Jistě je možné zvolit méně nápadnou variantu, ale pokud si přejeme dodržet nespoutanost grunge stylu „měli bychom se do toho pořádně obout.“

Kozačky ve stylu grunge (http://www.luxurymag.cz)

Zdroj: www.asos.com , thinkstock

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii obuv.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu