New York Fashion Week jaro/léto 2011

New York Fashion Week jaro/léto 2011

20. září 2010, New York Fashion Week, týdny módy, fashion week, fashion weeks, Mercedes-Benz Fashion Week, Rodarte, Alexander Wang, Marc Jacobs, DKNY, Donna Karan

Sponzorované odkazy

Již třetí den sice probíhá módní týden v Londýně, avšak před čtyřmi dny skončil ten newyorský, a tudíž se dnes podíváme, co nám druhý letošní newyorský fashion week přinesl a tím pádem, jak bude podle newyorských návrhářů vypadat jaro 2011.

Alexander Wang

Na letošním Mercedes-Benz New York Fashion Week se předvedlo mnoho osvědčených i pár nových jmen. A mezi těmi méně ostřílenými designéry byl i člen tzv. nové newyorské vlny Alexander Wang, který mimochodem nemá nic společného s Verou Wang a kterému je teprve čtyřidvaacet a už teď ohromuje nejen newyorské publikum. Alexander Wang, návrhář s thajskými kořeny, představil svou první kolekci v roce 2007 a od té doby se mu dostalo mnoho ocenění včetně ceny Vogue a CFDA. Jeho kolekce jaro/léto 2011 se nese ve znamení bílé a působí velmi optimisticky až romanticky, což u Wanga, který se proslavil svými drsnými a až agresivními kolekcemi, není vůbec běžné. Avšak jak sám řekl, chtěl se od svého drsného stylu odprostit a udělat něco optimistického, proto není v kolekci ani špetka černé. Avšak v něčem zůstává Wang stejný, ani v této kolekci nezapomenul na sportovní prvky jako kapsy, vesty apod.

Rodarte

Sestry Kate a Laura Mulleavy přenesly přítomné diváky do Kalifornie 70. let. K vidění byly snad všechny odstíny hnědé, namíchané s barvami a motivy tak typickými pro interiéry té doby, jako je napříkald zlatá nebo klasické dřevěné ostění, zajímavým prvkem byl i potisk, který připomínal malovaný porcelán. Výsledkem všech těchto retro prvků je zajímavá a hlavně nositelná kolekce.

Marc Jacobs

I v kolekci Marca Jacobse zavládly retro prvky ze 70. let. Avšak kolekce obsahovala i prvky let 40. Inspirace jinými designéry byla více než zřejmá a také záměrná. Jacobs přišel s dlouhými plnými sukněmi, baby-dolly, velkými klobouky, proužkami a geometrickými vzory a širokým spektrem barev od citronóvé přes ohnivě rudou, modrou až fialové. Celá kolekce působi velmi uceleně a určitě ji čeká velký komerční úspěch.

Donna Karan dvakrát jinak

Donna Karan pod svou stejnojmennou značkou tentokrát vsadila na béžovou, krémovou a zlatavou. Jak už je u Donny zvykem, žádné velké novinky jsme se nedočkali, ba naopak, šlo o přepracování jejich nejslavnějších modelů. A měla k tomu pádný důvod, značka totiž sloví 25. výročí. Kolekce, i když není ničím překvapujícím, je velice čistě provedená a působí velmi elegantním až vznešeným dojmem.

Pro DKNY zvolila Karan zcela odlišný postup. Vsadila na kombinaci různých barev, přitom hlavní roli v této kolekci sehrály šátky, šátky na krku, šátky nošené jako top apod. Barervné šaty, trička a dokonce i plavky nepostrádaly rozverné volánky. Donna vytvořila velmi chic Francií inspirovanou kolekci, která se jistě bude dobře prodávat.

Zdroje:http://www.mbfashionweek.com/, www.nymag.com/fashion

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu