Balerínky jaro 2013 – trendová obuv pro každý den

Balerínky jaro 2013 – trendová obuv pro každý den

10. února 2013, balerínky, baleríny Mixer, baleríny HM, baleríny Baťa

Sponzorované odkazy

Balerínky symbolizují pohodlnou obuv, která se dá lehce sladit s různými kusy oděvu. Původně baletní „piškoty“ si získaly tak neuvěřitelnou oblibu, že se je jednoho dne rozhodl Karl Lagerfeld přepracovat do podoby ideální pro vycházky městem. Jejich kouzlo uchvátilo i půvabnou Audry Hepburn. Nicméně od té doby již uběhlo několik let a dnes se setkáváme s rozmanitou nabídkou balerín každé jaro. I jaro 2013 nám nabídne nové modely a zajímavé zpracování balerínek.

Podívejme se jako první na značku H&M, která dokonale ilustruje možnosti zpracování balerín. Některé jsou vyrobeny z koženky, jiné se pyšní na dotyk jemným semišem (imitace, nikoliv pravá kůže) a další zase zdobí moderní cvočky. Pozorujeme také výrazný trend, kdy už nejsou špičky typicky zakulacené, ale začínají mít spíše špičatou podobu. Toto zpracování vyzdvihuje elegantnost obuvi a dodává jí nový náboj.

Značka Baťa zase vsázá na vyvýšené podrážky a výrazné zdobné prvky. Kromě cvočků se v kolekci balerín Baťa 2013 setkáme s přazkami, mašličkami nebo různými pásky. Vybírám na ukázku elegantnější modely, které jistě mnohé z vás unosí do práce i na méně formální akce. Baťa je zárukou poměrně vysoké kvality, a tak pokud chcete opravdu kvalitní baleríny, poohlédněte se v prodejnách Baťa po modelech z pravé kůže.

A na závěr si prohlédneme kolekci balerínek Mixer jaro 2013. V těchto prodejnách můžeme zakoupit zcela jednoduché baleríny bez jakýchkoliv zdobných prvků. Na druhou stranu se zde setkáme s hravými modely, které zdobí výrazné mašle nebo trendy barvy. U balerín (nejen značky Mixer) budeme pozorovat také stále častější doplnění o menší podpatek, a tak i v těchto volnočasových botkách si můžeme připadat vcelku elegantně.

Balerínky nejsou boty, které by se měly nosit celý den. Ač jsou pohodlné, pro dlouhodobé nošení nejsou ze zdravotního hlediska vhodné. Pokud přeci jen chcete v balerínách proběhat celý den, vybírejte z osvědčených značek, jejichž obuv je vyráběna na základě zdravotních kritérií. – Geox, Scholl…

Zdroj: www.mixershoes.com , www.hm.com , www.bata.cz , thinkstock

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii obuv a letní boty.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu