Chelsea boots - obrovský trend posledních sezón!

Chelsea boots - obrovský trend posledních sezón!

17. února 2013, perka, chelsea boots, boty chelsea, boty, kotníčková obuv, kotníkové boty, obuv, obuv bez zapínání, nízké kotníkové boty

Sponzorované odkazy

Už jste slyšela o chelsea boots nebo-li perka? Jedná se o kotníčkovou obuv, která je určená pro chladnější dny (ne však pro ty zimní, kvůli kluzké podrážce). Na vrchol must have žebříčku se tato obuv vyšplhala už během pár předchozích sezón.

KDE SE VZALY CHELSEA BOOTS?

Chelsea boots je kotníčková obuv, na velmi nízkém podpatku. Zvláštností je, že perka nemají šněrování ani zapínání. To souvisí s jejich původem. Tyto boty se totiž zrodily ve viktoriánském období Velké Británie, konkrétně v průmyslové oblasti. V té době zažíval průmysl rozvoj a řemeslníci už neměli čas na šněrování svých vysokých jezdeckých bot. Proto v továrně v Chelsea (odtud název Chelsea boots) robotníci vyrobili pohodlnou obuv, která se nazouvala a vyzouvala sama. Aby nohu bez problémů dostali co nejrychleji dovnitř a ven, je po stranách místo zapínání opatřena pružnou gumou. Tím taky působí krom praktičnosti velmi elegantně. Další rozmach a vývoj této obuvi přišel na přelomu padesátých a šedesátých let a od té doby se řadí na seznam must have v oblasti módy. Pokud sledujete trendy, pak jistě víte, že slavní návrháři se velmi často a rádi inspirují industriálními věcmi. I zde – u bot perka – tomu není výjimkou a tak se v následujících kolekcích Chelsea boots objevují (např. u Alexandra Wanga, aj.).

TRENDY

Jak perka nosit a jaké jsou trendy u této obuvi? Černá a hnědá barva jsou klasikou, tou u bot nic nepokazíte a hodí se ke všemu. Ovšem na výsluní se opět vracejí metalické odlesky a smetanové odstíny. Pokud tedy narazíte na Chelsea boots například v metalické modré barvě, rozhodně neváhejte a jděte do nich! Fanynky klasického a romantické looku ocení krémové odstíny této obuvi, které se budou skvěle hodit pro nadcházející jarní sezónu.

Chelsea boots noste k šatům, sukním, šortkám, legínám, riflím. Zkrátka k čemukoliv. Tak moc praktické totiž tyhle boty jsou a navíc velmi pohodlné a tudíž vás po celém dni v práci nebudou večer bolet chodidla. Věřte, že si je zamilujete!

Zdroje: www.asos.com, www.nastygal.com, Thinkstock

Autorem článku je Tereza K.. Článek najdete v kategorii obuv.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu